Při dotazu na dramatickou zpáteční cestu, kdy autokar s ,,votroky" málem ošklivě havaroval, už přece jen zvážněl. ,,Z toho, co se stalo, jsme byli hodně vykulení. Hlavně, že jsme to ve zdraví přežili," komentoval nevšední okamžik, kdy autobusu na dálnici směr Vídeň uletěla během chvilky hned dvě kola. ,,Nejprve se začala klepat okna. Kouknu ven a vidím, jak nás předjíždí jedno kolo a hned druhé. Autobus se nahnul, ale řidič naštěstí výborně zareagoval a zastavil. Všem se nám ulevilo. Pod námi byl totiž sráz. Chvilku jsme byli v šoku. Až když jsme zjistili, že jsme všichni v pořádku, tak jsme si z toho začali dělat trochu srandu, abychom odlehčili situaci. Bude na co vzpomínat."

Takže vás tato situace nerozhodila?
Jen v první chvíli. Máme dobrou partu. Zase nás to více stmelí. Doufám, že to ukážeme i na hřišti.

Pojďme k soustředění v Umagu. Poslední přípravný zápas proti Celje jste po střetu ve vápně nedohrál. Jste už zdravotně v pořádku?
Je to dobré. Soupeř mě trefil do postranních vazů. Trochu to nateklo. Hybnost byla malinko omezená. Koleno si ale přes víkend odpočinulo, takže jsem zcela fit.

Dva dny bez fotbalu se určitě hodily…
Všichni jsme cítili únavu. Dvoudenní pauza nám jenom prospěla.

Povedlo se soustředění v Umagu?
Účel každopádně splnilo. Dostali jsme se na přírodní trávu. První tři dny nás sice zlobilo počasí, protože pořád pršelo, ale potom už bylo příjemně. Absolvovali jsme tři přáteláky s výbornými soupeři. Ti nás velice dobře prověřili. Jen škoda zápasu s Mostarem, které se odehrálo vyloženě na blátě. S fotbalem to nemělo mnoho společného.

Vy jste navíc v tomto duelu málem přišel o nohy…
Stalo se to už na konci. Chápu, že jsou Balkánci horkokrevnější, ale tohle bylo naprosto zbytečné. Vedli 3:1 a hráč soupeře mi v 90. minutě hodil kosu zezadu. Naštěstí jsem trochu uskočil, takže to dobře dopadlo. Kdybych to schytal naplno, byl bych na tom podobně jako chudák Adam Vlkanova a stál bych tady dneska o berlích.

Vlkanova si nešťastně zpřetrhal vazy v kotníku. Start jara nestihne ani další opora Tomáš Holeš. Jsou to v očích kapitána velké komplikace?
Adamovi se to stalo tři metry ode mě. Už podle první jeho reakce bylo jasné, že to bude průšvih. Musíme se s tím poprat. Společně s Holym (přezdívka Tomáše Holeše - pozn. red.) patřili do základní sestavy. Máme ale široký a kvalitní kádr. Věřím, že kluci, kteří za ně nastoupí, je plnohodnotně nahradí.

V neděli přijede Dukla. Soupeř z kategorie nejméně oblíbených. V lize jste s ní ještě nebodovali. Bude složité najít recept na úspěšný výsledek?
Oni v přípravě všechno vyhráli. Mohli by nás trochu podcenit. Každá série jednou končí, tak proč by to nemohlo být tuhle neděli. My do toho dáme všechno.

Dukla v generálce porazila silnou Machačkalu. Byl pro vás tenhle výsledek překvapením?
Oni si dlouhodobě udržují velmi dobrou výkonnost. Mají silný kádr. Jejich hra je pestrá. Potrápit mohou kohokoliv.

Teď k vaší osobě. Prý jste trochu shodil.
Jsem na stejné váze. Pouze jsem navštívil výživového poradce, abych zjistil, co je pro mé tělo nejlepší. Co jíst, co vynechat. Dozvěděl jsem se pár zajímavých informací. Snažím se to alespoň částečně dodržovat. Ale o žádný velký zásah do jídelníčku se nejednalo.

Na hotelu v Chorvatsku vám podle ohlasů připravovali výborná jídla…
To mohu jen potvrdit. Měli jsme toho hodně na výběr. Každý druhý den jsme však chodili na váhu, takže to člověk nesměl přehnat. Ale pochutnali jsme si.