Dal dva a na dalším se výrazně podílel. Kouč „votroků“ Oldřich Machala se tak mohl radovat ze své úvodní výhry v novém působišti.

Hradečtí vstoupili do svého premiérového utkání v nové sezoně dost nervózně. Už ve 2. minutě zahrozil hostující kapitán Opic, jenž skluzem zamířil těsně vedle Lindrovy tyče.

„Votroci“ se k první souvislé akci dostali až v 19. minutě, Fischer ale finální přihrávku pokazil. Od té doby se však domácí pevně převzali otěže zápasu. A urodila se i kupa šancí. Pohlednou, ale neplodnou desetiminutovku odstartoval únik Rezka, po kterém se domácí příznivci dožadovali penalty. Rozhodčí Paták rozpažil.

Pak hlavičku Fischera odvrátil z prázdné branky Hoffmann. O minutu později Černý nepropasíroval míč skrz Blahovy nohy a Dvořák z úhlu také nedal. Na nemohoucnost Machalovy party se už asi nemohl dívat karvinský zadák Gill, jenž neskutečným vlastencem otevřel skóre utkání – 1:0.

Před poločasovým hvizdem trefil Buryán nebezpečně do obličeje aktivního Černého, jenž opustil hřiště na nosítkách. Do druhé pětačtyřiceti­minutovky se ale nejlepší střelec „votroků“ v přípravných zápasech do hry vrátil.

Ta ale nezačala šťastně. Chleboun ustupoval před Opicem tak dlouho, až se karvinský útočník dostal do palebné pozice a neomylně zakončil – 1:1. V 56. minutě si Černý naběhl na centr Rezka, hlavou o metr minul pravou tyč.

Uběhlo hluchých jedenáct minut a Hradec opět vedl. Svobodovu ránu z vápna ještě stačil Blaha zneškodnit, vyražený balon pak neomylně uklidil do sítě Černý – 2:1.

Domácí forvard byl evidentně při chuti. V 75. minutě si zpracoval na hranici vápna pokus Víta a bodlem zařídil dvoubrankový náskok – 3:1. V závěru se ještě zbytečně nechal vyloučit za ostrýzákrok na polovině hřiště hradecký Fischer, přesto již domácí jistě dokráčeli k premiérové výhře.

Hlasy trenérů

Oldřich Machala (FC Hradec Králové): „Prvních deset minut jsme byli pod tlakem, což mě dost mrzelo. Pořádnou akci jsme předvedli až ve 20. minutě. Nechali jsme si dát úplně zbytečně vyrovnávací gól. Pak jsme museli bojovat o výsledek až do poslední minuty. Jsem rád, že Pavel Černý potvrdil své výkony z přípravy. Doufám, že tak bude pokračovat a že se k němu přidá i Dvořák. Vyloučení Fischera? Komplikuje to naše plány, takového hráče nemáme. Bylo to naprosto zbytečné vyloučení.“

Leoš Kalvoda (Karviná): „Selhali jsme především v obranné fázi, takhle naivně hrát nemůžeme. To, co se “povedlo“ Gillovi při vlastní brance se stává. Takové momenty můžeme vidět i v Lize mistrů.“

FC Hradec Králové - MFK Karviná 3:1
Branky:
40. vlastní (Gill), 67. Černý, 75. Černý – 49. Opic. Rozhodčí: Paták – Chytil, Gallo. ŽK: Juska, Milosavljev, Buryán, Rýdel, Blaha. ČK: 87. Fischer. Diváků: 1945. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Lindr – Poděbradský (84. Přibyl), Wozniak, Chleboun, Kalousek – Svoboda, Vít (75. Němeček), Fischer, Rezek – P. Dvořák (88. Hašler), Černý.
MFK OKD Karviná: Blaha – Hoffmann, Buryán, Gill, Juska – Macek, Dittrich (72. Jelič), Rýdel, Miloslavjev – Sourada (71. Richter), Opic.