Radost mu naopak udělali dva nováčci – Pavel Černý a David Štípek. „Z obou jsem měl velmi dobrý pocit," říká dvaatřicetiletý kouč.

Fotbalisty Hradce Králové v sobotu čeká turnaj čtyř prvoligových mužstev v Benátkách nad Jizerou, po něm odjedou na soustředění do Ústí nad Orlicí.

Jak se vám zamlouval výkon  proti Spartě?
Musíme to brát tak, že Sparta je nejlepší český tým. Její hráči jsou velmi dobře vybavení rychlostně i technicky. Pro nás to byla strašně užitečná konfrontace. Slušně jsme začali, 20 minut s ní drželi krok, ale pak jsme začali ztrácet laciné míče  a do konce poločasu nás Sparta přehrávala.

O půlce jste vyměnil skoro celou jedenáctku. Došlo ke zlepšení?
Ano. Přišly nové síly, vytvořili jsme si šance, brankou Emira (Haliloviče) vyrovnali a za stavu 1:1 jsme mohli znovu skórovat. Závěr zápasu mě mrzí, po zbytečných ztrátách jsme dostali dva góly.

Udělal vám některý z hráčů radost nadstandardním výkonem?
Nechceme dělat hodnocení po jednom zápase, to by nebylo úplně fér.  Každopádně Pavel Černý ukázal, že je silný na míči, použitelný do kombinace, to samé předvedli  David Štípek. Z obou jsem měl velmi dobrý pocit, ukázali kvalitu. Ale znovu opakuji, že v této fázi přípravy nemá cenu dělat nějaké soudy.

Kdo naopak nestačil?
Když vidíte Krejčího a další sparťany, kteří umí v rychlosti pracovat s míčem a jsou na tom skvěle technicky, a dáte je do přímé konfrontace s našimi hráči, tak rozdíl vidíte. Musíme si z toho vzít pozitivní věci, máme na čem pracovat. Doteď jsme jeli dvoufázově, kluci šli do utkání z velké únavy a tělo reaguje různě.

Dnes vás čekají další dvě utkání na turnaji v Benátkách nad Jizerou, kde vaším semifinálovým soupeřem je Mladá Boleslav. Co si od zápasů slibujete?
V pátek jsme kvůli turnaji měli pouze jeden trénink, chceme kluky vidět v zápasovém zatížení. Sehrajeme dva zápasy s kvalitními ligovými celky, sestavy promícháme zase jinak než na Spartě.

Dojde ještě před nedělním odjezdem na soustředění do Ústí nad Orlicí k zúžení kádru?
Zatím ne. V přípravě máme čtyřiadvacet hráčů, někteří z nich mají drobné zdravotní problémy. Kádr zúžíme až zhruba čtrnáct dní před ligou, kdy vybereme dvacet hráčů do pole a tři gólmany.

Na Spartě se nedostalo na Marka Kuliče. Proč?
Jedeme podle loňského scénáře. Marek s námi odtrénoval všechny tréninky, neměl jedinou výjimku, ale jsme domluveni, že do zápasů naskočí až příští týden. Uvidíme, jak to bude se Shejbalem, kterého trápí záda.

Na soustředění se zaměříte vyloženě na herní stránku?
Spíš to bude herně-kondiční kemp. Dopoledne budeme dělat na kondici, odpoledne budeme pilovat útočnou i obrannou fázi.

Je něco nového ohledně příchodu útočníka Hynka Prokeše?
Je to stále v jednání, někdy není jednoduché se s některými kluby domluvit. Prokeše bychom samozřejmě uvítali. Na svoji výšku je to technický a rychlý hráč.