Jak se momentálně cítíte?
Už zdravěji, od pondělí trénuji. Samozřejmě lehce, ale už s míčem. S ostatními spoluhráči, kteří zažili podobné stavy jako já, se postupně zapracováváme. Snad by mělo být všechno v pořádku.

Jste unavený víc než obvykle?
Určitě. Zejména u lehkých cvičení je znát, že mě to zmůže víc než před nemocí.

Dovedete si představit, že v sobotu nastoupíte do zápasu ve Vlašimi?
V tuhle chvíli asi ne. (rozhovor se uskutečnil v úterý večer – pozn. aut.). Do soboty však ještě zbývá hodně času, hodně tréninků. Uvidíme, jak tělo bude reagovat a jak si zvykne na zvyšující se zátěž.

Už jste přemýšlel, podle čeho se budete rozhodovat? Čeká na vás důležitý zápas ve Vlašimi a vy patříte mezi klíčové persony týmu. Z druhé strany asi těžko budete stoprocentně fyzicky připravený…
Pokud se nebudu cítit na sto procent, do zápasu nepůjdu! To bych mužstvu neudělal. Myslím, že konečné rozhodnutí padne po večerním pátečním tréninku.

Jak jsou na tom spoluhráči, kteří prodělali stejnou nemoc?
Všichni se cítíme stejně, tedy dost unavení. Ani u jednoho z nás není zdravotní stav optimální, ale všichni věříme, že se to bude rychle lepšit.

Vy jste prý dopadl ze všech nejhůř. Popište, čím vším jste si prošel.
Myslím, že to nebylo tak horké, jak se říkalo a psalo. (usměje se) Tři dny jsem měl vysoké horečky, k tomu se přidaly bolesti břicha a střevní problémy. V neděli jsem si řekl, že už to stačí a odjel na pohotovost. V nemocnici mě napojili na kapačky, aby se do mě dostala voda a srazila se teplota. Od té doby horečky ustoupily, zůstaly „jen" střevní problémy. V pořádku nejsem doteď.

David Vaněček říkal, že mu bylo tak špatně, že si chvílemi myslel, že to snad nepřežije. Měl jste podobné stavy?
Ne, to zase ne. Teda až na tu první noc, kdy jsem měl vysoké horečky a vůbec se nevyspal. Jinak to nic extra převratného nebylo. I když křeče do žaludku nejsou nic příjemného…

V lize jste se postupně dostávali do zápasového tempa a teď přijde takový výpadek. Nemůže to znehodnotit celou sezonu?
Je fakt, že nám pěti to sebralo hodně sil. Desetidenní výpadek je znát. Už jsem se těšil , až si zase kopnu do balonu. Ale takové následky, jak vy říkáte, to snad mít nebude.

Jenže nemoc postihla jen hráče základní sestavy.
No, to je hodně zajímavé… (kroutí hlavou) Nechápu, že to odnesli jen hráči, kteří hráli celý zápas. Vážně je to zajímavé.

Ve FNL jste doposud sehráli pět zápasů, v neúplné tabulce vám patří sedmé místo. Jak hodnotíte rozjezd ročníku?
Začátek nebyl optimální. Ale čím víc zápasů jsme odehráli, tím to bylo lepší. Nějaké body máme, ke spokojenosti mi ale ještě tři chybí. Velká škoda zápasu ve Znojmě, kde jsme si vytvořili strašně moc gólových příležitostí, ale domácí ze dvou střel vstřelili dvě branky. Je to škoda.

Na čele soutěže je Sokolov, který před sezonou hlásil vážné finanční problémy. Překvapuje vás, jak si vede?
I přes odchod hlavního partnera se jim podařilo udržet kádr, který je navíc delší dobu pohromadě. Zase takové překvapení to není. Na špici jsem čekal i Karvinou. To je v mých očích velký adept na postup, navíc tam budou otvírat nový stadion. Pak už tedy na postup zbývá jen jedno místo, které snad obsadíme my. Uvidíme, kolik bodů uhrajeme do zimy. Od toho se bude vše odvíjet.