Východočeské derby zažijete z opačné strany. Těšíte se?
Lhal bych, kdybych řekl, že se netěším. Bude to pro mě něco nového, když nastoupím proti klukům, kteří byli dlouho mými spoluhráči. Známe se navzájem. Doufám, že třeba i tohle pomůže k tomu, abychom Hradec porazili.

Jaké to je se nyní chystat do Malšovic v roli hosta?
Myslím, že by to na mě nemělo nějak působit. Uvidíme, zatím takovou zkušenost nemám, vždy jsem tam zatím byl jako domácí hráč. Kabinu si určitě nespletu (usmívá se).

Když nastoupí hráči proti bývalému klubu, mají zvýšenou motivaci a chuť se ukázat. je to stejné i u vás?
Určitě se budu chtít ukázat a pomoci Pardubicím, abychom vyhráli. Domnívám se, že ještě nejsem tak starý hráč, jak si v Hradci mysleli.

Cítil jste v posledním týdnu ve vašem okolí zvýšený zájem o dnešní derby?
Většina známých se ptala, jak to bude v pondělí vypadat. I na to, jestli seženu nějaké volné lístky, protože v mém okolí je o zápas obrovský zájem. Je to znát i na zájmu médií, zápas navíc bude v televizi.

Jaká je nálada v týmu po pohárovém vyřazení v Písku?
Dá se říct, že hned po zápase jsme pohár hodili za hlavu. Penalty jsou loterie, tam už se může stát cokoliv. Vypadli jsme, nyní se soustředíme na druhou ligu. Od čtvrtečního odpoledne se chystáme na derby. Snažíme se to hecovat tak, abychom si v pondělí přijeli do Hradce pro tři body.

Co by vás dnes mohlo nasměrovat k úspěchu?
Myslím, že ve fotbalovosti bychom se měli Hradci vyrovnat. Pokud budeme mít nasazení a bojovnost na vyšší úrovni než oni, tak se dočkáme odměny.