Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala 22. kolem. Z výhry se radovala pouze hradecká Olympia. Tři body zajistil dvěma góly Karel Piták. Sedmatřicetiletý bývalý reprezentant dal na jaře už osm branek.

Chrudim - Vltavín 1:2

Fakta – branky: 23. Kopecký – 58. Abena, 67. Mashike. Rozhodčí: Vaňkát. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (36. Podzimek). Diváci: 245. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček (84. Tlapák), Drahoš, Radouš (C), Mastík (90+1- Stránský) – Kesner (84. Hauf), Kopecký, Vodrážka (74. Vavrouš), Dostálek (74. Mlynka) – Kučera – Krčál. Loko Vltavín: Pávek – Valíček, Podzimek, Abena, Růžička (90+3. Macháček), Macháč (84. Tichý), Uvíra (C), Šípek (86. Janda), Pozníček, Vokoun, Mashike (76. Hodas).

Radim Holub, asistent trenéra Chrudimi: „Utkání se nehodnotí dobře. Měli jsme dobrý začátek a ze standardky vstřelil pěkný gól Kopecký. Poté měl ještě jednu podobnou šanci, při té skončil míč bohužel na břevně. Stav 2:0 by pro nás byl určitě lepší, i tak jsme to měli dobře rozehrané. V poločase jsme vedli a soupeř byl oslaben o jednoho hráče. Druhou půli jsme ale vůbec nezvládli. V něčem to připomínalo předchozí domácí utkání. Přestali jsme hrát, křídelní akce jsme nedotáhli do zakončení a soupeř měl rozdílového hráče Abenu, který hrál výborně. Vstřelil vyrovnávací gól, který nás psychicky srazil. Vltavín poté z protiútoku přidal ještě jednu branku a my se už bohužel nezmohli na vyrovnání."

Písek - Převýšov 2:0

Fakta – branky: 15. a 28. Voráček. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 2:5. Diváci: 320. Poločas: 2:0. FC Písek: Varyš – Sajtl, Rendla, Holub, Řehák – Milec – Voráček, Froněk, Kočí, Hrachovec (92. Uhlík) – M. Held (61. Řezáč). SK Převýšov: Vízek – Veselka (46. Vyšehrad), Jarkovský, Černý (71. Krejčík), Špidlen – Sedláček (57. Věchet) – Kosař (46. Novák), Zezula, L. Kraják, T. Labík – Korba.

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Utkání v Písku se nám vůbec nepovedlo. Nezachytili jsme začátek zápasu, kdy jsme domácím umožnili jít do dvoubrankového vedení. Pak jsme sice hru zlepšili, ale domácí pozorně bránili a do žádných šancí nás nepouštěli. Tentokrát jsme nebyli lepším týmem a po zásluze jsme odjeli z Písku bez bodového zisku."

Hořovicko - Olympia Hradec 0:3

Fakta – branky: 35. Broukal, 67. a 74. Piták. Rozhodčí: Makovička. ŽK: 2:2. Diváci: 220. Poločas: 0:1. FK Hořovicko: Křikava – Vaníček, Bežó, Kaufman, Krůta (84. Mach) – Vrabec, Hašek (84. Bělohlávek), Březina, Pelikán – Zítek (71. Nademlejnský), Aubrecht (57. Šubert). FC Olympia Hradec Králové: Frydrych – Duben, Novotný, Broukal – Houžvička (88. Kraus), Demeter, Čada (78. Prouza), O. Kraják (84. Čihák) – Kuťák (75. Ličman), Piták, Bareš (67. Kořínek).

Miloš Sazima, trenér Olympie Hradec Králové: „Na nekvalitním terénu jsme se v úvodu zápasu trápili. Postupem času jsme však převzali iniciativu a dostali zápas pod kontrolu. Ve druhé půli jsme hru opanovali a zaslouženě jsme zvítězili za tři body."

Další výsledky – 22. kolo: Litoměřicko – Táborsko B 3:1, Králův Dvůr – Vyšehrad 4:0, Tachov – Benešov 4:3, Jirny – Štěchovice 1:1, pen. 4:5, Zápy – Dobrovice 1:0, Benátky n. J. – Domažlice 2:1.

1. Olympia Hradec 22 14 1 2 5 50:20 46
2. Jirny 22 13 4 2 3 54:26 46
3. Králův Dvůr 22 12 2 3 5 39:21 43
4. Tachov 22 13 1 2 6 50:38 43
5. Převýšov 22 10 2 5 5 33:24 39
6. Loko Vltavín 22 12 1 0 9 51:40 38
7. Štěchovice 22 8 6 2 6 37:32 38
8. Zápy 22 11 1 2 8 45:33 37