Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala 3. kolem.

Králův Dvůr - Chrudim 1:1, pen. 4:2

Fakta – branky: 6. Eliáš – 52. Dostálek. Rozhodčí: Matoušek – Leška, Lafek. ŽK: 3:2. Diváci: 220. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Mrázek – Mastík (85. Vašulín), Drahoš, Krčál, Řezníček – Langr, Dostálek (77. Kesner), Ptáček, Vodrážka, Kopecký – Vavrouš (76. Kučera). FK Králův Dvůr: Krček – Zelenka, Růžička, Soldát, Břížďala – Eliáš (90. Dochtor), Matas, Balšánek, Kraus – Procházka (65. Bouček), Šlapák.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Těžká půda v Králově Dvoře, konsolidovaný zkušený soupeř, proto jsme trochu pozměnili rozestavení, abychom získali střed pole. Myslím, že jsme měli v prvním poločase herně výrazně navrch. Bohužel, jedna hrubá chyba v šesté minutě, nedorozumění mezi gólmanem a beky a špatné brankářovo vyběhnutí nás dostalo do stavu 0:1. Ve druhém poločase se nám podařilo hned z kraje vyrovnat. Věřil jsem a bylo to i cítit ze hry, že jsme schopni otočit skóre. Ale máme problém vstřelit branku. Naštěstí i Mrázek napravil svoji chybu z první půle a chytil soupeřovi jeden nájezd, když nám králodvorský hráč utekl. Penalty jsme prohráli, byť jsme měli výhodu, že soupeř první neproměnil. Kdybychom penalty vyhráli, řekl bych, že jsem spokojený se dvěma body. Takhle si myslím, že bod z venku z takovéhle půdy je dobrý, ale po průběhu utkání jsem přesvědčený, že jsme měli na víc.“

Vltavín - Převýšov 3:2

Fakta – branky: 34. z pen. Hodas, 88. Růžička, 90. (+2) Pejša – 7. Korba, 44. Věchet. Rozhodčí: Grimm. Bez karet. Diváci: 146. Poločas: 1:2. Loko Vltavín: Pávek – Valíček (64. Maione), Abena (46. Podzimek), Uvíra, Janda – Macháč (46. Šípek), Pejša, Pozníček, Schindler (64. Růžička) – Tichý (84. Vokoun), Hodas. SK Převýšov: Stejskal – Kosař (86. Bláha), Černý, Vyšehrad, Špidlen – Hynek, Sedláček (73. Zezula), Věchet (88. Jarkovský), L. Kraják, T. Labík – Korba (73. Veselka).

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Utkání se nám hodnotí velmi hořce. Do 88. minuty jsme drželi vedení. Pak jsme bohužel neuhlídali dvě standardní situace a domácí skóre otočili.“

Zápy - Ústí nad Orlicí 1:1, pen. 3:5

Fakta – branky: 67. M. Novák – 2. Souček. Rozhodčí: Vaňkát. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. SK Zápy: Straka – Růžek, Pedro, Pavlík (46. M. Novák), Štěpánek, Jelínek, Bulíř (64. Kovařík), Putz, L. Novák (36. Květoň, Macek, Piták. Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Strnad, Jeníček, Langer – Opina (86. Habrman), Falta (90. Mareš), Souček, Vaňous (76. Kukla), Smejkal (78. Nikodem) – Nágl.

Vladimír Chudý, trenér Ústí nad Orlicí: „Odehráli jsme velmi bojovné utkání, kde si hráči sáhli na dno. Především v obranné činnosti předvedli velký výkon i dostatek odvahy při bránění standardních situací, kterých měl soupeř strašně moc. Malé hřiště tomu ostatně nahrávalo. Podařilo se nám vstřelit úvodní branku hned v začátku utkání a pak jsme se soustředili hlavně na bránění. Bohužel soupeř vyrovnal a utkání došlo do penaltového rozstřelu. Byli jsme při něm úspěšnější a připsali jsme si bonusový bod navíc. Hráči si za předvedený výkon určitě vítězství na penalty zasloužili!“

Další výsledky – 3. kolo: Vyšehrad – Písek 2:0, Benešov – Nymburk 3:0, Dobrovice – Štěchovice 4:1, Domažlice – Litoměřicko 5:2, Jirny – Brozany 1:0, Benátky n. J. – Čížová 2:1.

1. Benešov 3 2 1 0 0 6:2 8
2. Vltavín 3 2 1 0 0 5:3 8
3. Domažlice 3 2 0 1 0 10:4 7
4. Chrudim 3 2 0 1 0 5:1 7
5. Jirny 3 2 0 0 1 4:1 6
6. Štěchovice 3 2 0 0 1 7:5 6
7. Dobrovice 3 2 0 0 1 5:3 6
8. Králův Dvůr 3 1 1 0 1 5:4 5