Písek - Letohrad 0:0

Zápas chudý na góly a bohatý na červené karty skončil remízou.

V prvních dvaceti minutách měli domácí výraznou převahu, ale obrana Letohradu v čele s brankáře Kykalem odolala. Největší problémy jí dělal nejlepší kanonýr soutěže Zušťák. Ten také spálil v době úvodního náporu domácího týmu největší šanci, když hlavou střílel vedle. Letohrad odpověděl povedenou akcí, kdy centroval Vaniš, hlavičkoval Lukeš a brankář Samoel s námahou vyrazil míč na roh.

Letohrad se bránil tlaku domácích i ve druhé půli. Mnoho nechybělo a radoval se po jejím začátku Zušťák. Stále však neměl „seštelovaná“ mířidla, a tak střílel hlavou nad. V 57. a 80. min byli domácí úspěchu nejblíže. Jenže to by Šafařík a po něm Zušťák nesměli trefit tyč. Závěr se dohrával bez dvou domácích hráčů a letohradského Hundáka, kteří se vyfaulovali. V nastavení si to ještě uháněl sám na branku letohradský Stejskal, ale ani on nedokázal svoji příležitost proměnit.

Fakta – rozhodčí: Šedivý (Hradec Králové). ŽK: 2:5. ČK: 2:1 (85. Linhart, 87. Malý – 65. Hundák). Diváci: 720.

FC Písek: Samoel – Peroutka, Skopalík, Pivoňka, Jendruščák – Malý, Komárek, Kosobud, Linhart – Zušťák, Šafařík (84. Beránek).
FK OEZ Letohrad: Kykal – Vaniš, Lukeš, Valta (71. Strasmeier), Adam – Kříž (26. Glos), D. Stejskal, Bíro, Hundák – Gulajev (86. Kočí), Honka. (ry, hy)

Jablonec B - Náchod 5:2

Ani dvě vstřelené branky nestačily náchodským fotbalistům k zisku bodů.

Pro hosty začalo utkání smolně. Už v první minutě fauloval ve vápně brankář Kobos, načež Mešanovic z penalty otevřel skóre. Náchodští se ještě nestačili z inkasované branky vzpamatovat, a ve 4. min. to bylo po trefě Kuželky už 2:0. Děsivou úvodní čtvrthodinu Náchoda podtrhl ve 13. min. Vukovič, který upravoval už na hrozivých 3:0.

Pak se dostali ke slovu i náchodští fotbalisté, kteří měli v 18. min. rovněž výhodu pokutového kopu a Hudec snížil na 1:3. Brankově úrodný první poločas podtrhl těsně před přestávkou hostující Kotal, který svou brankou snížil na 2:3 a vrátil Východočechy zpět do hry.

Po změně stran už dávali góly pouze domácí. Nejprve Černý v 62. min. upravil na 4:2 a tentýž hráč pak čtvrt hodiny před koncem utkání uzavřel na konečných 5:2.

Fakta – branky: 62. a 76. Černý, 1. Mešanovic z pen., 5. Kuželka, 13. Vukovič – 18. Hudec z pen., 43. Kotal. Rozhodčí: Košan (Plzeň). ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 3:2.

FK Baumit Jablonec nad Nisou B: Bočok – Rathauz, Papaz, Kuželka (82. Parys), Šisler – Procházka, Hozda, Mešanovic (86. Steiner), Krejčí – Homola, Vukovič (46. Černý).
FK Náchod-Deštné: Kobos – Hudec, Kotal, Zieris, Brezina (46. Hlava) – Nejman, Umlauf, Srkal, Vodehnal – Semerák, Malý. (mr)