Letohrad - Kr. Dvůr 0:1

Zápas dvou nejhůře postavených mužstev v tabulce skončil šťastněji pro hosty, kteří krátce před závěrem vstřelili vítězný gól. Poměrně slušná návštěva se těšila na první domácí výhru v ročníku už jen proto, že jediný tým, který dokázali Letohradší pokořit, je právě Dvůr. Zápas mnoho fotbalových momentů nepřinesl. V podání domácích sice občas byly náznaky kombinační hry patrné, ale na vstřelení branky to nestačilo.

Největší šanci první půle spálil letohradský Honka. Bíro ho ideálně našel v malém vápně, jenže jarní posila v koncovce zklamala. První střela mezi tři tyče mířila až těsně před poločasem z kopačky Bíra, jenže Mojžíš se zaskočit nenechal.

Po přestávce hezky zakombinovali Kočí s Honkou, jenže radost jim pokazil včas vyběhnuvší brankář hostí. Poslední větší šanci měl Letohrad v 83. minutě. Bírův roh ale Rompotl s Honkou do sítě nedotlačili. Udeřilo tak na druhé straně. Po levém křídle pláchl Bureš a jeho centrovaný míč se od někoho z domácích odrazil do sítě.

Fakta – branka: 88. Bureš. Rozhodčí: Benedikt (Vodňany). Žluté karty: 1:2. Diváci: 490. Poločas: 0:0.

FK OEZ Letohrad: Kykal – Rompotl, Valta, Strasmeier, Vaniš – Gerža (68. Hundák), Bíro, Řehák, Adam – Honka, Kočí (74. M. Stejskal).
FK Králův Dvůr: Mojžíš – Petr, Bláha, Beutel, Bureš – Trantina (40. Dochtor), Kyklhorn (86. Fulín), Nejepsa, Tlustý – Zajac, Novák (70. Shengof). (ros)

Náchod - Plzeň B 1:1

Domácí jarní premiéru začali Náchodští ve velkém stylu: nastěhovali se na půlku soupeře a jasně diktovali tempo hry. Jako první zahrozil v 9. min. domácí Srkal, který po pěkné individuální akci protáhl brankáře Houdka. Z následného rohu hlavičkoval těsně vedle kapitán Kaplan.

I v dalších minutách byli Náchodští aktivnější. Ve 23. min. se po zaváhání hostující obrany dostal do střelecké pozice Semerák, jenže z úhlu zamířil nad branku. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase vyrovnali hosté hru, domácí však byli v zakončení stále nebezpečnější. V 51. min. vyslal Kotal do uličky Vodehnala, ten mu míč od brankové čáry vrátil, jenže domácí záložník mířil vedle. O chvíli později kiks hostujícího zadáka nepotrestal Semerák, a tak udeřilo na druhé straně. V 62. min. nakopnutý míč dostihl jako první plzeňský Petržela a obloučkem přehodil váhajícího Kobose.

Hned po rozehrání ale Vodehnal vybojoval míč pro Semeráka, ten obešel ve vápně protihráče a zblízka vyrovnal.

Fakta – branky: 63. Semerák – 62. Petržela. Rozhodčí: Černý (Praha). Žluté karty: 1:3. Diváci: 350. Poločas: 0:0.

FK Náchod–Deštné: Kobos – Hudec (85. Umlauf), Zieris, Kaplan, Brezina – Kotal, Nejman, Srkal, Gross – Vodehnal (71. Eimer), Semerák.
FC Viktoria Plzeň B: Houdek – Nový, Hereit (43. Bezděk), Chvojan, Mandous – Mudra, Diviš, Bárta, Dvořák – Petržela, Leitl. (mr)