SO 14.00:
FK OEZ Letohrad (17. místo, 7 bodů) – FK Náchod–Deštné (18. místo, 7 bodů).

S cílem urvat aspoň bod pojedou do Letohradu fotbalisté Náchoda. Pro hosty hraje určité výsledkové i herní zlepšení v posledních dvou zápasech, proti naopak stojí statistika s Letohradem, kdy v posledních čtyřech utkáních Náchodští uhráli se svým zítřejším soupeřem jen dvě bezbrankové remízy.

Náchodský trenér Pavel Krupka by měl mít k dispozici zcela kompletní tým, i proto si hosté věří minimálně na zisk bodu. „Každý bod se počítá, zvláště ze hřiště soupeře. Navíc si myslím, že pro domácí Letohrad je bod málo, což by mohla být naše šance,“ myslí si trenér Krupka. Tenneočekává žádné brankové dostihy, předpokládá, že obě mužstva budou vycházet ze zabezpečené obrany.

Letohrad je na tom daleko hůř, Má starosti s tím, koho vůbec do zápasu postaví. „I přes velkou marodku se pochopitelně budeme snažit, ale favoritem je podle mého Náchod,“ poznamenal smutně letohradský trenér Karel Havlíček. Podle něj je síla Náchoda především v útoku: „Nikdo nemá v celé soutěži takovou útočnou vozbu jako Náchod. Semerák, Merganc, Vodehnal a Kopecký, to je velká a účinná zbraň.“

Všichni zmínění hráči by podle Havlíčka úplně v pohodě mohli nastupovat ve druhé lize. „Především musíme eliminovat rychlost Mergance a Semeráka. Velkým nebezpečím jsou i kolmé přihrávky Kopeckého,“ tvrdí letohradský trenér. O síle soupeře ví své i náchodský kormidelník. „Přestože se Letohradu letos příliš nedaří, určitě jeho sílu respektujeme,“ dodal Pavel Krupka. Ten očekává hodně těžké utkání, možná těžší než s týmem z popředí tabulky. „Sice je to zápas jako každý jiný, ale přece jen svou roli asi sehraje fakt, že půjde o derby, a to navíc dvou týmů z chvostu tabulky,“ má jasno Krupka.

Hlavní zbraní Letohradu by mohly být precizně nacvičené standardní situace. Souboj dvou posledních týmů třetí ligy by asi podle předpokladů žádné brankové žně přinést neměl. Zápasu by nejspíš měly dominovat pevné obrany a čekání na chybu.

„Moc zápasů o jedné brance nemáme. Přeji si, aby vyhrál lepší. Ať si na své přijdou také diváci, kteří z Náchoda určitě dorazí,“ zve na derby letohradský kouč Havlíček, který si přeje kromě výhry svého mužstva i to, aby zápas proběhl bez přehnaně velkých emocí.

Před derby také bývá obvyklé různé popichování mezi hráči i funkcionáři obou týmů, Pavel Krupka zatím žádné podobné výstřelky nezaznamenal. „Ani jedno z mužstev není v situaci, kdy by si mohlo nějaké legrácky dovolit,“ zakončil náchodský trenér. To ostatně potvrzuje i jeho kolega Havlíček. „Navzdory slepené sestavě chceme především uhrát body, potřebujeme je už jako sůl.

(mr, ry)