SO 15.00: FK Náchod– Deštné (15. místo, 18 bodů) – FK Viktoria Plzeň B (7. místo, 29 bodů).

S cílem potvrdit cenný bod z hřiště Sezimova Ústí vstoupí do utkání s plzeňskou rezervou fotbalisté Náchoda.

Podle slov trenéra Kotala však nečeká Náchodské vůbec snadný úkol, vždyť Plzeň se pohybuje v horních patrech tabulky a ve svém úvodním jarním vystoupení remizovala s lídrem z Vlašimi. „Hodně bude záležet na tom, kdo přijede z kádru áčka. Mám informace, že by se zde několik jmen mohlo objevit,“ řekl Václav Kotal.

Ten bude mít k dispozici totožný kádr, který se představil minulý týden na jihu Čech, trochu vrásky na čele mu stále dělají administrativní problémy s registrací lotyšských posil. „Doufám, že se to podaří do víkendu dotáhnout, aby oba mohli být k dispozici,“ věří Kotal. Jisté zatím není ani to, zda se bude hrát na přírodní, nebo umělé trávě. „Předpověď není moc optimistická, takže je možné, že nastoupíme na umělce,“ dodal náchodský kormidelník.

SO 15.00: FK OEZ Letohrad (18. místo, 10 bodů) – FK Králův Dvůr (17. místo, 12 bodů).

Situace Letohradu je všelijaká, jen ne záviděníhodná. Na poslední místo v tabulce je odsunul minulý víkend Králův Dvůr, jejich zítřejší soupeř. Pokud nechtějí Letohradští ztratit přímý kontakt s týmy nad sebou, musejí vyhrát. Doma se jim to letos ještě nepodařilo.

„Na hráče se snažíme působit, aby nepropadali panice. Pravda leží až na hřišti. Přijde hvizd rozhodčího a každý se s tlakem bude muset vypořádat po svém. Na druhou stranu, proto se fotbal hraje. Pokud chce hráč fotbalem něco dokázat, měl by takové zápasy zvládat,“ tvrdí trenér Letohradu Jaroslav Veselý.

Letohrad na podzim na hřišti svého soupeře vyhrál, jenže přes zimu se ve Dvoře mnoho změnilo. „Nečeká nás nic lehkého. Králův Dvůr má osm nových hráčů v základní sestavě. Nezůstal tam kámen na kameni. Pozor si musíme dát především na Kyklhorna a na útočné duo Zajac, Novák,“ varuje trenér Veselý.

V úvodním kole Dvůr vyhrál na Karlovými Vary 3:1 a kouče Letohradu po zhlédnutí zápasu výsledek vůbec nepřekvapil: „Výhra měla být ještě vyšší. Králův Dvůr v zápase jasně dominoval.“ Změny v sestavě bude muset dělat Veselý nejen vzhledem k poslednímu nepovedenému zápasu, ale i kvůli rozšiřující se marodce. Tři týdny bude postrádat Glose, netrénoval Lukeš, oba Stejskalové a Kail.

(mr, ry)