Letohrad - Vlaším 0:4

Zázrak se nekonal. Letohrad utrpěl nejvyšší porážku na svém hřišti za posledních deset let. Na začátku to ale na nějakou kanonádu hostí rozhodně nevypadalo. Moc nechybělo a už ve 2. min. si jeden z dezorientovaných obránců hostí srazil do vlastní sítě centr Bíra.

Letohrad poté obléhal branku hostí, ale jeho útočné naladění brzdily sporné výkony asistenta rozhodčího, který evidentně mával pokaždé, kdy modrobílý dres překonal soupeřovu obranu. Z hluboké defenzivy se Vlašim dostala až po patnácti minutách. Stále se ale vlašimský gólman Toma měl co ohánět. Před přestávkou však udeřilo na druhé straně. Na centr Průchy si naběhl Vořechovský a nemastnou neslanou střelou otevřel skóre – 0:1.

Po obrátce zvýšil na 2:0 pro hosty placírkou Bálek a když musel v 61. min. za postrčení protihráče předčasně do kabin Glos, bylo vymalováno. Vlašim dvěma góly potvrdila své první místo v tabulce a Letohradu zavařila záchranářský boj.

Branky: 57. a 76. Bálek, 43. Vořechovský, 85. Dvořák. Rozhodčí: Němec (Bernartice) ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (62. Glos). Diváci: 550. Poločas: 0:1.

FK OEZ Letohrad: Kykal – Lukeš, Strasmeier (46. Adam), Valta, Vaniš – Kříž (59. Hundák), D. Stejskal, Bíro (71. Řehák), Glos – Honka, Gulajev.
Vlašim: Toma – Petrů, Lizák, Nešpor, Schuster – Vebr, Křeček, Průcha (71. Švamberg), Kabele (66. Balšánek) – Vořechovský, Bálek (77. Dvořák). (ros)

Karlovy Vary - Náchod 4:0

Karlovy Vary -Třetiligoví fotbalisté Náchoda nedokázali navázat na týden staré vítězství ve Varnsdorfu a v Karlových Varech prohráli 0:4.

Úvod utkání patřil domácím fotbalistům a už ve 13. min. hosty zachránil výborným zákrokem Kobos. Ten byl však krátký v 17. min. na Kotábovo zakončení po přímém kopu Tichoty – 1:0.

Náchodský brankář si na nedostatek práce v první půli rozhodně stěžovat nemohl. Ve 29. min. nebyla domácím kvůli ofsajdu branka uznána, ve 33. min. se ale už mohli radovat naplno. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Geňo a upravil na poločasových 2:0.

Domácí fotbalisté ani ve druhé půli neslevili ze své aktivní hry a v 52. min. šel důrazně do souboje s brankářem Kobosem domácí Nerad a zvýšil už na 3:0. Namlsaní domácí pokračovali v parádním představení. V 64. min. Mičkalovu ránu ještě Kobos vyrazil, na dorážku Geňa byl krátký – 4:0. Tentýž hráč mohl v poslední minutě dovršit hattrick, Kobos byl však proti.

Branky: 17. Kotáb, 33. a 64. Geňo, 52. Nerad. Rozhodčí: Míka (Vlašim). ŽK: 2:1. Diváci: 260. Poločas: 2:0.

Karlovy Vary: Četverik – Tichota, Oslovič, Kubice (56. Mičkal), Hrubý – Janáček, Velkoborský, Vondráček, Geňo – Kotáb (65. Staněk), Nerad (71. Tolar).
FK Náchod–Deštné: Kobos – Hudec, Kotal, Zieris, Jirman – Eimer, Nejman, Semerák, Šťavík (46. Malý) – Vodehnal, Kořínek (46. Umlauf). (mr)