FK Náchod–Deštné – SK Slavia Praha B 3:1

Hosté působili od úvodu příjemným doj〜mem, jejich lehkost ostře kontrastovala s těžkopádností domácích. Už ve 4. min. centroval od postranní čáry Kovařík a nikým nekrytý Necid jen těsně minul. O šest minut později zatáhl míč po levé straně Černý, ve vápně přihrál Kovaříkovi a bylo to 0:1. Také v dalších minutách byli hosté aktivnější, pojistku však nepřidali. Domácí v první půli vystřelili na branku jen dvakrát, pokusy Mergance a Růžičky však postrádaly razanci. Deset minut po změně stran šel důrazně za míčem Hubička a po nedorozumění slávistického obránce s gólmanem v klidu vyrovnal. Domácí ve druhé půli podstatně zlepšili svůj výkon, k vidění tak byl oboustranně pohledný fotbal. V 87. min. se srdnatě pustil proti přesile Merganc, na hranici velkého vápna vybojoval trestný kop, který Havrda poslal přesně k tyči – 2:1. V 89. min. po dalším nedorozumění slávistické defenzivy přišel ve vápně faul na Hubičku a Kopřiva z penalty upravil na konečných 3:1.

Fakta – branky: 56. Hubička, 87. Havrda, 89. Kopřiva (pen.) – 10. Kovařík. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 4:3. Diváků: 450. Poločas: 0:1. FK Náchod– Deštné: Černík – Nejman, Pohl, Kopřiva, Vašata – Zinke, Havrda (90.+2. Šimon), Kaplan, Růžička (46. Harvanka) – Merganc, Hubička. SK Slavia Praha B: Diviš – Held, Gabriel, Kopřiva, Švamberg – Černý, Vagrčka, Kobler, Kovařík – Dvořák (84. Klavík), Necid.

FK OEZ Letohrad – FK Union Cheb 0:0

Zajímavému fotbalovému utkání scházely k dokonalosti tři atributy: branky, více vyložených šancí a ze všeho nejvíce cit pro hru v podání hlavního rozhodčího Zemana. Jinak nescházela bojovnost, tempo, nasazení, důraz ani místy velké vášně v hledišti.
Po oboustranném oťukávání Sládeček z přímého kopu protáhl Kykala. Ve 38. minutě se rozhodl Kempf pro střelu ze střední vzdálenosti, Kunc byl na brankové čáře neomylný. Vzápětí Gerža zamotal hlavu obráncům, ve vápně byl stažen k zemi, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá. Ve 42. minutě našel Myšák hlavu Vaniše a chebští zadáci museli před prázdnou bránou hasit nebezpečí odkopem do rohu. V 53. minutě po rohovém kopu a hlavičce Pelána spadl míč na břevno Kykalovy svatyně. V 62. minutě neuspěl Vaniš a po něm ani Hundák s Hynkem. V avizovaném tříminutovém nastavení odpískal hlavní sudí nesmyslný Vanišův faul a po rozehře standardní situace nechal Západočechy hrát o dvě minuty déle, než bylo stanovené nastavení.

 Fakta – rozhodčí: Zeman. ŽK: 3:4. Diváků: 550. Poločas: 0:0. FK OEZ Letohrad: Kykal – Hynek, Valta (88. Řehák), Rompotl, Vaniš – Gerža (70. Kuchta), D. Stejskal, Kempf, Hundák (74. Kočí) – Čada, Myšák. FK Union Cheb: Kunc – Mašek, Martínek, Suchánek, Pelán – Linhart (79. Bauer), Šebesta, Čížek (33. Chod), Mour – Sládeček (90. Škantár), Papica. ⋌(ros)