Ze sedmnácti utkání prohráli jen čtyři, což se na nováčka ČFL může jevit jako velmi dobré vysvědčení. Jenže hned v devíti případech se fotbalisté Letohradu se soupeřem o body dělili a vysloužili si tak nálepku remízového krále podzimu. Trenér KAREL HAVLÍČEK byl při hodnocení zákonitě dosti rozpolcený.

Lze s desátou příčkou po podzimní části vyjádřit spokojenost?

Celkové umístění v tabulce vypadá celkem dobře. Jenže mezi kluby jsou tak malé bodové rozdíly, že jsme poměrně blízko i sestupovým vodám. Takže v žádném případě není co oslavovat. Jarní část sezony bude hrozně těžká.

Po odehrání poloviny ročníku jste remízovým králem. Vidíte nyní s odstupem času, v čem byl problém, že jste nedokázali vítězit?

Je pravda, že těch remíz je hodně, ale co by za ně dala mužstva pod námi. Do šestého kola jsme se jenom rozkoukávali. Měli jsme těžký začátek, kdy jsme dvakrát hráli venku s těžkými soupeři (Mladá Boleslav B, Varnsdorf). Oba zápasy jsme prohráli. Potom přišla remíza na domácím hřišti se Sezimovým Ústím. Připadalo, že jsme byli v určité křeči a kluci se báli hrát. Od sedmého kola šel náš výkon nahoru a nebýt zbytečné prohry v Budějovicích, už jsme od zmíněného sedmého kola neprohráli.

Čím si vysvětlujete tu změnu?

Hráči si začali víc věřit a přišli na to, že třetí ligu mohou hrát. Musím před nimi smeknout z toho pohledu, že jsme společně s Vyšehradem jedinými mužstvy, která nemají profesionální hráče.

Co se Letohradu z vašeho pohledu na podzim nevydařilo?

Vůbec se nám nevydařil začátek, první dvě prohry nás poznamenaly víc, než bylo zdrávo. Trápila nás především obranná činnost, s uzdravením Vaniše ale přišlo zlepšení.

Na čem musíte nejvíce zapracovat, aby jaro bylo lepší?

Musíme vyhrávat hlavně doma, takže zlepšit musíme určitě produktivitu v útoku. Inkasovaných branek není tolik, takže s defenzivní činností jsem vcelku spokojený. Skóre nám kalí pouze výbuch 0:5 ve Varnsdorfu. Více jsme čekali i od Lubomíra Myšáka, který před sezonou v přípravných zápasech ukazoval, jaký je to střelec, ale soutěžní utkání mu střelecky moc nevycházela.

Uvažujete o posilách?

Během příštího týdne máme schůzku s vedením a budeme se zabývat kádrem „áčka“ i „béčka“.

Našlo by se utkání, o němž můžete říci, že bylo přesně podle vašich představ?

Kvalitní zápas jsme odehráli s Plzní B, ale zase bych to nijak nepřeceňoval vzhledem k tomu, s jakým přijela kádrem. Nejvíce mě naopak mrzí duel s Vyšehradem, který jsme měli vyhrát. Inkasovali jsme až těsně před koncem ze třiceti metrů do šibenice. Je mi líto i utkání v Kolíně, kdy jsme dvakrát vedli, a přesto nakonec jen remizovali.