Jedenáct výher, jedna remíza a pouze jedna prohra. To je skvostná bilance chlumeckých fotbalistů. „S podzimem jsme maximálně spokojeni. Že budeme vést tabulku o sedm bodů, z nás nikdo nečekal,“ říká kouč.

Pro kvalitní výsledky má i odůvodnění. „Je to odraz dobré tréninkové morálky a dravosti našeho mladého týmu, který je doplňován o jedno až dva zkušené třicátníky,“ má jasno.

René Chaloupka.René Chaloupka.Zdroj: FK Chlumec n. C.První polovina sezony jasně dokázala, že tento mix funguje a není žádný důvod k nějaké obměně. „V kádru žádnou změnu na jaro nechystáme,“ potvrzuje Chaloupka.

Na Chlumci je krásně vidět, že když mladí chtějí, výsledky se dostaví. Navíc trénují společně s béčkem, které hraje krajský přebor, což jsou zkušenosti a kvalita k nezaplacení.

„Zimní příprava probíhá od 12. ledna s B-týmem. Chystáme se na umělkách v Chlumci a v prověrkách postupně narazíme na Řečany nad Labem, dorost hradecké Slavie, Roudnici, Rožďálovice a Načešice,“ přibližuje Chaloupka.

Vybudovaný náskok v čele áčkové skupiny I. B třídy se zdá být hodně luxusní, ne však nedostižný. I proto je trenér raději opatrný. „Jaro nebude jednoduché. Máme těžký los, hrajme venku s Dolní Kalnou, Skřivany a Kopidlnem, které považuji za favorita soutěže, ale věřím, že to zvládneme,“ uzavírá Chaloupka.


Načítám tabulku ...