Pět měsíců dlouhá přestávka skončila. O víkendu vplují do jarní části fotbalové soutěže Okresního fotbalového svazu Hradec Králové. Ve velkém očekávání je předseda Martin Zbořil. „Chceme klidný průběh zbytku sezony,“ přeje si šéf OFS. Jeho funkcionářský tým ani v zimním období nespal. „Asi nejvíce jsme se zabývali a stále zabýváme ekonomickou stránkou fungování,“ doplňuje Zbořil.

S jakým cílem vstupuje do jarní části Okresní fotbalový svaz Hradec Králové?
Po sportovní stránce je cíl jasný. Chceme klidný průběh zbytku sezony. Rádi bychom přilákali diváky a to nejen na dobré klobásy a pivo, ale hlavně pěknou atmosférou a kvalitními výkony všech aktérů. Další naší metou je finanční zabezpečení dohrání soutěží a administrativy OFS. Částečně se pokusíme pomoci oddílům jak po finanční, tak po materiální stránce.

Bylo něco, co vás v podzimní části trápilo? Chtěli byste to vylepšit?
Nedá se říci, že by mě na podzim něco vyloženě trápilo. Na druhou stranu je stále co zlepšovat. Mrzely mě kauzy, v nichž funkcionáři oddílů hledali příčiny prohry ve výkonu sudích. Nepodařilo se nám zlepšit spolupráci s kluby v oblasti zveřejňování článků, informací z turnajů či fotek ve čtvrtečním vydání Hradeckého deníku (strana 8). Věřím, že se to na jaře rozvine. Chtěl bych také najít jiný vhodný termín pro finále Okresního poháru mužů, aby měl duel odpovídající sportovní a diváckou atmosféru. Mělo by jít o důstojné vyvrcholení této soutěže.

Čím jste se v zimní přestávce nejvíce zabývali?
Zorganizovali jsme tradiční halové přebory přípravek a žáků, proběhlo školení a doškolení trenérů licence C. V lednu jsme pořádali halový turnaj partnerů. Nyní probíhají jednání o pokračování spolupráce i v sezoně 2011/12. Asi nejvíce jsme se zabývali a stále zabýváme ekonomickou stránkou. V návaznosti na události kolem Sazky či Českého svazu tělesné výchovy jednáme se zástupci Okresní organizace ČSTV o podmínkách fungování spolupráce v roce 2011. Věříme, že v nejbližší době bude tato záležitost uzavřena ke spokojenosti všech. Snažíme se rovněž zajistit finanční zdroje pro oddíly. Poslední dobou jsme se zabývali také návrhem stanov ČMFS, které by měla valná hromada v červnu schvalovat. Připomínky za OFS jsme samozřejmě poslali do Prahy.

Vstupujete do jara s nějakými novinkami?
Před jarem jsme v Hradeckém deníku představili týmy okresního přeboru mužů. Tímto děkuji oddílům za podklady. Chtěli bychom v tom pokračovat, konkrétně vždy před zahájením podzimu i jara a informace rozšířit o kluby z nižších soutěží. Rozhodčí obdrží stejné sady dresů a budou povinni v nich pískat mistrovské zápasy soutěží Okresního fotbalového svazu. Další novinkou je změna na postu funkcionářském. Jiřího Krenčíka vystřídal ve funkci předsedy disciplinární komise Miroslav Přibyl. Novým předsedou komise rozhodčích a delegátů je Leoš Slavíček.

Pozornost si jistě zaslouží i mládežnické soutěže…
S tím naprosto souhlasím. Na mládež se chceme zaměřit nejvíce. Různou formou ji chceme v oddílech nadále podporovat. Důležité je, že máme zatím všechny mládežnické soutěže naplněny. Uvidíme, jak tomu bude v příští sezoně. Věřím, že to bude podobné. Už teď mohu veřejnost pozvat na finále okresních pohárů mladších a starších žáků, které chceme opět uspořádat v krásném prostředí v Třebechovicích. Plánujeme kemp mládeže, který by se měl uskutečnit od 21. do 26. června v Chlumci. Je určen pro ročník 2000 až 2002 a stojí dva tisíce korun. Přihlášky je možno zasílat sekretáři OFS Lubomíru Douděrovi do 10. května.

A co rozhodčí? Má jich OFS dostatek nebo hledá nové zájemce?
Podle mých informací jich máme v porovnání s ostatními Okresními fotbalovými svazy v kraji nejvíce. Když ale stávající počet porovnáme s počtem soutěží v našem okrese, tak by to do úplné spokojenosti ještě několik rozhodčích chtělo. Poslední dobou se sami hlásí mladí zájemci, což je dobře. Touto cestou chceme pokračovat, abychom byli schopni bez větších problémů obsadit všechny zápasy. Hledání nových arbitrů je jedním z úkolů Leoše Slavíčka i celé komise rozhodčích a delegátů.