Nepopulární zimní příprava je u konce. Již dnes startuje jarní část první ligy staršího dorostu v kopané. Hráči FC Hradec přivítají od 14.30 hodin na umělé trávě v Chudonicích Vysočinu Jihlava. Připomeňme, že na podzim „votroci" dokázali zvítězit na hřišti soupeře 3:2 po brankách Vobejdy, Bláhy a Bönische. Aktuálně šestý celek prvoligové tabulky má po 18. kolech na svém kontě 31 bodů při skóre 41:29.

Příprava na jaro začala 7. ledna a podle trenéra Milana Frimmela proběhla bez vážnějších komplikací.

„Až na drobná zranění některých hráčů proběhlo vše podle našich představ. Kluci opravdu makali a bylo cítit, že chtějí navázat na úspěšný podzim. Kromě tréninkových jednotek a zimního soustředění jsme sehráli sedm přípravných utkání, a to jak s celky mužů, tak dorostu. Bilance příliš úspěšná nebyla, neboť jsme dvakrát zvítězili, dvakrát jsme remizovali a třikrát jsme odešli poraženi. Na druhou stranu to v této fázi není až tak rozhodující, vždyť hráči nastupovali k zápasům z tvrdé zátěže, což se na hře muselo zákonitě projevit. Rozhodující pro nás budou až ligové zápasy," poznamenal kouč „votroků".

V přestávce došlo v kádru k několika změnám. Z mladšího dorostu přišli Zorvan s Bredou a během přípravy nakoukl do prvoligového kádru také Hlavsa, který jaro zřejmě odehraje ještě za mladší dorost. Tým naopak opustili hráči, kteří v létě končí v dorostenecké kategorii a nebyli již tak herně vytíženi. Jedná se o Pluhovského, který zamířil do Olympie, Hannich odešel do Chrudimi a Kafka do Kolína. Do juniorky k trenérovi Prokopcovi byli přeřazeni Sixta s Bláhou. Druhý jmenovaný byl s deseti góly na podzim nejlepším střelcem mužstva.

„Samozřejmě nám oba budou hodně chybět. Nejen Bláha, ale i Sixta se v průběhu podzimu podíleli na spoustě branek. Když je nedali, tak na ně dokázali přihrát. Nedá se nic dělat, taková je realita. Střelecká produktivita v jarních bojích se bude muset rozložit na více hráčů. Třeba Kraják na podzim sedmkrát skóroval. Věřím, že se k němu připojí ostatní hráči," zdůraznil Frimmel.

Pro jarní část má hráčský kádr tuto podobu: Jehlička, Mačí – Zezula, P. Drozd, D. Drozd, Kratochvíl, Vocel, Vobejda, Kraják, Bönisch, Brabec, Breda, Šnejdr, Heger, Vágner, Langr, Zorvan. Realizační tým také žádných změn nedoznal. Frimmelovými asistenty jsou nadále Jan Brendl a Vojtěch Mareček, masérem je Václav Červenka.

V dnešní jarní domácí premiéře s Jihlavou jsou „votroci" mírnými favority.

„Samozřejmě bych si přál získat nejen tři body, ale hlavně potěšit diváky kvalitní hrou. Nejen v tomto duelu budeme chtít navázat na dobré podzimní výsledky. Rozhodně si nechceme pokazit úspěšnou domácí bilanci, v devíti zápasech jsme vybojovali čtyřiadvacet bodů. Budeme se chtít prezentovat ofenzivní hrou a střílet co nejvíce branek. Hlavním cílem zůstává vychovat další hráče a to jak pro juniorku, tak potažmo pro prvoligové áčko. Jsem přesvědčen, že Bláha se Sixtou nejsou poslední, kdo zamířili do juniorky. Věřím, že k nim přibude někdo další. Závěrem bych chtěl poprosit naše věrné fanoušky, aby nám i v jarních bojích na domácím trávníku vytvořili dobrou atmosféru a kluky povzbudili i ve chvílích, kdy se jim třeba nebude tolik dařit," uzavřel první muž hradecké střídačky Milan Frimmel.

Jan Skalička