Ještě před výkopem poskytl Deníku rozhovor Luboš Prokopec, trenér juniorky „votroků".

V pondělí jste se vrátili z herního soustředění v Turecku. Co všechno jste zde absolvovali?
Na zdejší přírodní trávě jsme absolvovali téměř každý den dvoufázové tréninky. Dále jsme sehráli čtyři přípravná utkání s kvalitními soupeři. Pro nás všechny to byla zajímavá konfrontace a myslím si, že právě tyhle duely nám hodně pomohou k tomu, abychom na jarní část soutěže byli co nejlépe připraveni. Kdybych to měl hodnotit podrobně, tak až na zápas se Lvovem byly ostatní duely na šance vyrovnané, ale třeba Petrohrad byl na tom lépe pohybově i při práci s míčem.

Z celkového pohledu – dopadla tedy zimní příprava podle vašich představ?
Letošní zimní příprava byla specifická v tom, že trvala jen pět týdnů. Jsem rád, že se obešla bez vážnějších zdravotních komplikací. Na druhou stranu mě trochu mrzí, že kluci, kteří studují vysokou školu nebo se připravují na maturitu, nemohli absolvovat všechny tréninky. Bohužel s tím se nedá nic dělat, vzdělání je na prvním místě.

Na podzim se vaši svěřenci prezentovali útočnou hrou. V tomto trendu zřejmě budete chtít pokračovat i na jaře. Mám pravdu?
Určitě. Fotbal se hraje pro diváky. Když přijdou na zápas, tak chtějí něco vidět. I my se budeme chtít nadále prezentovat ofenzivní hrou, to znamená vytvářet si šance a střílet co nejvíce branek. Na druhou stranu se chceme vyvarovat zbytečných chyb z podzimu, kdy jsme inkasovali poměrně laciné branky.

K jakým změnám došlo během zimy v hráčském kádru?
Z hostování v Libčanech se vrátil Ríša Jukl. Z prvoligového dorostu k nám byli přeřazeni David Sixta a Jirka Bláha. Naopak Malý zamířil do Chrudimi, Štulajter na Slovensko a Novák je na zkoušce v Sokolově. Činnost u nás ukončil také Klazar. Shejbal se připravuje s naším prvoligovým áčkem. Pro jarní část soutěže má hráčský kádr tuto podobu: Zavřel, Vízek – Doležal, Vlček, Krčál, Hock, Bodlák, Novotný, Kopáč, Krolop, Ptáček, Sixta, Furik, Jukl, Bláha, Hofman, Krejčík. Realizační tým žádných změn nedoznal. Mými asistenty jsou Tomáš Chlumecký a Luděk Jelínek. Vedoucím mužstva je Slavomír Kalousek a masérem Tomáš Vyšný.

Znamená to, že Bláha se Sixtou již na jaře neobléknou prvoligový dorostenecký dres?
Oba se v přípravě jevili velice dobře. Když už jsme si je posunuli výš, tak předpokládám, že v zápasech Juniorské ligy budou dostávat příležitost.

V jarní premiéře vás čeká Dukla Praha, které máte vracet podzimní porážku 2:4…
S tímto soupeřem jsme se již střetli letos v lednu, kdy jsme v přípravě prohráli 2:3. Stejně jako my, tak i Pražané se snaží o kombinační fotbal. Jejich herní rozestavení je 4 – 3 – 3, z tohoto pohledu nás určitě nečeká lehký zápas. Otázkou také je, zda Dukla přijde do Chudonic posílena o hráče prvoligového áčka. Každopádně se na tento zápas těšíme. Věřím, že ho zvládneme a vyhrajeme.

Máte už jasno o základní sestavě?
Nějaké představy určitě mám. Definitivně jasno bude po předzápasovém tréninku. Snad nikoho neskolí chřipka. Uvidíme, kdo nás případně posílí z našeho prvoligového A mužstva.

V těchto dnech počasí fotbalu příliš nepřeje. Nemyslíte, že by se měly zápasy odložit?
Podívejte se, jarní termínová listina mistrovských zápasů je stanovena, takže s tím se nedá nic dělat. Trávník na Bavlně je v současné době pod sněhem a hrát se tam v žádném případě nedá. Z těchto důvodů jsme zvolili druhou variantu, a tou je umělá tráva v Chudonicích. Následně hrajeme dva zápasy na hřištích soupeřů a poté se snad počasí umoudří, abychom mohli hrát na Bavlně.

Co byste vzkázal hradeckým fanouškům?
Chtěl bych je pozvat na všechny domácí zápasy a zároveň poprosit, aby nás chodili podporovat v takovém počtu, jak tomu bylo v podzimní části.

Juniorka v Turecku

Výsledky přípravných duelů:
– Gremio Barueri 5:0, – Karpaty Lvov 0:3, – Urfa 3:1, – Zenit Petrohrad jun. 0:2.

Domácí zápasy „votroků" na jaře

Hradec – Dukla (Po 18. února 14.00, hř. UT Chudonice)
Hradec – Jihlava (Po 11. března 14.30, hř. Bavlna)
Hradec – Ostrava (Po 25. března 15.00, hř. Bavlna)
Hradec – Plzeň (Po 8. dubna 16.30, hř. Bavlna)
Hradec – Bohemians 1905 (Po 22. dubna 17.00, hř. Bavlna)
Hradec – Slovácko (Po 6. května 17.00, hř. Bavlna)
Hradec – Příbram (Po 20. května 17.00, hř. Bavlna)
Hradec – Č. Budějovice (Po 3. června 17.00, hř. Bavlna)

Jan Skalička