S myšlenkami na třetí ligu vstupují do jarní části divize C fotbalisté Převýšova. „Už před sezonou jsme si řekli, že chceme hrát o postup. Teď jsme první, takže určitým cílem zůstává postup,“ říká Bohuslav Pilný, trenér divizního lídra.

Je Převýšov připraven na to, aby i na jaře okupoval nejvyšší příčky?
Vzhledem k tomu, že v kádru nedošlo k převratným změnám, plánujeme se vpředu tabulky udržet. Otázkou je, jestli to bude na prvním místě či nikoliv. Nicméně věřím, že o špici budeme hrát až do konce.

Máte za hlavní cíl postup?
Před sezonou jsme si řekli, že o postup hrát chceme. Po polovině soutěže jsme první, takže určitým cílem je postup. Otázkou ale zůstává, jak to bude s postupovým a sestupovým klíčem. Nicméně my budeme hrát tak, abychom získali co nejvíce bodů a popřípadě postoupili.

Kolik bodů by mohlo stačit k prvnímu místu?
Domnívám se, že na postup by mohlo stačit zhruba čtyřiašedesát či pětašedesát bodů, pokud se tedy nestane to, že se třeba dvě mužstva utrhnou a budou všechno vyhrávat.

Druhý Kolín na vás ztrácí pouhý bod. Může ještě někdo další zasáhnout do postupového boje?
Kolín rozhodně bude chtít skončit první. U Velimi bude záležet, jak se vypořádá s odchodem Kacafírka. Velkou ztrátu zatím nemá. Ostatně všechna mužstva do pátého místa jsou nesmírně kvalitní a stát se může všechno.

Na rozdíl od podzimu budete v jarní části hrát bez pohárových zápasů. Může to být výhoda v tom smyslu, že budou hráči více odpočatí?
Čistě teoreticky by to nějaká výhoda být mohla. Je možné, že to tak bude. Mohli bychom být takoví živější až do konce sezony. My jsme však na podzim chytli zápasový rytmus a dařilo se nám, takže to na nás nějak zvlášť nebylo znát. Až možná v závěru podzimní části se to na nás podepsalo.

V přípravě jste se utkali převážně s týmy z třetí ligy. Co vám tyto zápasy ukázaly?
Soupeře z ČFL jsme vybírali záměrně, chtěli jsme se s nimi konfrontovat. Myslím, že jsme s nimi odehráli dobré duely, ale nepřeceňujeme to, neboť příprava je něco jiného. Rezervy, s kterými jsme hráli, především zabudovávaly do týmu mladé kluky – dorostence. Samotná soutěž bude úplně o něčem jiném, což všichni víme. Ale co se týká sebevědomí, zápasy s kvalitními týmy nám pomohly.

Změn v kádru mnoho nebylo, přesto tři hráči jsou noví. Jak  se vám zatím jeví?
Přišel Ondra Pacák. Ten měl ze začátku problémy s tréninkovým mankem, onemocněl. Nyní už vypadá solidně. Další novou tváří je Kuba Petřík, jenž dával v přípravě góly. Takový typ útočníka jsme neměli. Ovšem teď se zranil a na první kolo nebude. Máme ještě mladého Havránka z Viktorky Žižkov. Jde o ročník 1993, je to zajímavý útočník.

V neděli vás čeká derby v Novém Bydžově. Potvrdíte roli favorita?
Určitě bychom to chtěli potvrdit. Všichni v klubu se připravujeme na velice těžký zápas, protože derby jsou nevyzpytatelná. Vím, že Bydžov se vzhledem k postavení v tabulce bude rvát o každý bod. Dle mého to bude jeden z nejtěžších zápasů v sezoně, možná bude i nejdůležitější.