Utněte úžasnou sérii Sparty na venkovních stadionech a seberte ji body. Nejlépe všechny! Fotbalový svátek, který je připravený na dnešní večer si žádá speciální vyústění. Atraktivní řež vysílá přímým přenosem sportovní kanál Nova Sport.

Vzpomínáte? V sobotu 17. července 2010 přijela na hřiště hradeckého nováčka k premiérovému vystoupení pražská Sparta. V hledišti takřka dvacet tisíc lidí, báječná atmosféra a po devadesáti minutách slavné vítězství „votroků“ 2:1. Euforie, nadšení, pocity bezbřehého štěstí.

Hradečtí fanoušci i Kotalův tým nyní touží po repete. Porazit „novou“ Spartu, to by bylo něco.

„Byl to krásný zážitek, který si stále pamatujeme. Prožít ho ještě jednou, by bylo parádní,“ zasní se druhý hradecký trenér Michal Šmarda, ale hned dodává:

„Představí se úplně jiné týmy, půjde o odlišný zápas. V hledišti asi nebude tolik diváků. Počasí návštěvu určitě ovlivní. To však nemění nic na tom, že na Spartu vyrazíme odhodlaní.“

„Votroci“ mají co napravovat. Před týdnem v Liberci zklamali. Mezi tři tyče se trefili jen jednou a prohráli 1:3. „Kluci dostali za uši. Takhle hrát prostě nemůžeme. Proti Spartě očekáváme lepší výkon,“ říká Šmarda.

Pražané zvládli první jarní kolo lépe. Přebudovaný tým brankou Keriče z první minuty porazil Slovácko 1:0, herně ovšem nepřesvědčil.

„Proti Slovácku jsme měli rezervy, ale v příštím zápase už se to bude zlepšovat, potřebujeme trochu času, než si všechno sedne,“ řekl k premiéře Mario Holek, největší letenská zimní posila.