V utkání fotbalové euTax III. třídy Prasek - Třebeš B (1:0) vychytal nulu a zlikvidoval řadu šancí domácí brankář JAKUB ŠUHÁJEK, čímž výrazně přispěl k výhře svého týmu nad dosavadním lídrem soutěže.

Okresní fotbalový svaz Hradec Králové ho zvolil borcem uplynulého kola.

Vzpomenete si na nějaký další podobný zápas, při kterém jste byl spolu s týmem pod tak velkým tlakem a k nepřekonání?

Toto je velice těžká otázka zrovna na mě, jelikož našemu týmu se poslední dobou moc nedaří a já jsem pod častou palbou. Ale například na začátku loňské sezony jsme hostili Boharyni a vyhráli 2:1. Hosté byli po celý zápas lepším mužstvem, ale mně se povedlo několik šancí zlikvidovat.

Popište některé momenty, kdy jste zlikvidoval největší šance soupeře.

Jelikož tým Třebše byl celý zápas lepší, tak každou chvíli měl šance. Ale třeba v prvním poločase jsem vychytal dva sólové úniky a jednou při mě stálo štěstí, když se míč odrazil od břevna mé branky. Zároveň bych chtěl pochválit náš tým, který po celé střetnutí neskutečně bojoval.

Jaká atmosféra byla v domácí kabině po prvním poločase, kdy jste vedli 1:0 po gólu již ze 3. minuty?

Ani sám nevím. Spíše byli všichni tak překvapení, že vedeme, protože se před zápasem čekal úplně jiný průběh. Se spoluhráči jsme si vyříkali nějaké věci, nejasnosti a šli jsme bojovat do druhého poločasu.

Přibližte vaši kariéru.

S fotbalem jsem začínal na domácí půdě v Prasku. Poté jsem v mládežnických kategoriích hostoval v Kobylicích a následně jsem se vrátil do Prasku.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?

Chtěl bych, abychom jako tým hráli lepší fotbal , ne aby to bylo tak jako poslední sezony. Prostě si chci zahrát dobrý fotbal a potom si dát párek a pivo.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?

Určitě k nám do Prasku. Bude u nás hrát v sobotu (dnes) od 17 hodin Malšova Lhota. Chceme bojovat o další body.

(ld)