Ladislav Heger.Střed tabulky. Takto zakončili chlumečtí fotbalisté sezonu v krajském přeboru. „Byl to náš předsezonní cíl, ale s výkony ve druhé polovině jara určitě nejsme spokojeni," říká vedoucí mužstva Ladislav Heger (nahoře). „Na to musíme rychle zapomenout a v příští sezoně navázat na loňský podzim," doplňuje Jan Kraus (dole), člen výkonného výboru klubu a jeden ze dvou trenérů A týmu. Právě Kraus však u mužstva po této sezoně končí.

Jan Kraus.Odpovídá osmé místo předsezonním představám?
Heger: Před sezonou byl náš cíl takový, abychom vpluli do klidného středu a vyhnuli se záchranářským pracím. To se nám povedlo, i když s výkony ve druhé polovině jarní části sezony spokojeni určitě nejsme.

Mohli jste v tabulce figurovat i výše, nebýt rozsáhlé marodky ve druhé půlce sezony. Jak moc ovlivnila výsledky týmu?
Heger: Nejvíce nás zasáhla zranění klíčových hráčů Pilaře a J. Kučery, kteří kvůli zranění nezasáhli do hry celé jaro. Takže se nám úplně rozpadla záložní řada a výsledky to ovlivnilo hodně.

Na druhou stranu jste byli brzy zachráněni a tak mohli dostat šanci mladší hráči…
Heger: V dorostu máme kvalitní hráče a počítali jsme s tím, že šanci dostanou. Ale že to bude hned zkraje jara a prakticky nás budou zachraňovat v každém zápase, s tím jsme nepočítali. Na druhou stranu musím říct, že v žádném zápase nepropadli a víme, že do kádru na příští sezonu bez problémů zapadnou a budou přínosem.

S čím jste byli během sezony nejvíce spokojeni? Kde vás naopak tlačila bota?
Heger: Bota nás tlačila celé jaro. Krajský přebor i I. B třídu, kde se nám zachraňovalo naše béčko, jsme díky velké marodce odehráli prakticky s jedním týmem a s velkou pomocí dorostu. Vždycky jsem chválil tréninkovou morálku týmu, ale ta šla tentokrát rapidně dolů. Možná, že hráči měli v hlavách to, že jsme už dávno zachráněni a že už nic nehrozí, tak v tréninku dost polevili, což byl obrovský problém a možná i proto jsme podávali v některých zápasech tak bídné výkony. Doufám, že se toto s příchodem letní přípravy zlepší. Tímto bych chtěl klukům do nové sezony popřát hodně štěstí, protože kvůli pracovnímu vytížení musím svoji práci  u týmu přerušit.

Jeden z trenérské dvojice Jan Kraus u mužstva končí. Co Karel Vítek, bude pokračovat a povede v příštím ročníku chlumecký tým?
Kraus: Ano, já u mužstva definitivně končím. Co se týká Karla Vítka, tak uvidíme v nejbližších dnech, až se vrátí z ME ve Francii. Určitě povedeme diskuzi o příštím ročníku, jelikož naše domluva byla na jaro. Tak uvidíme, jak se Karel rozhodne. Musíme být nachystaní na všechny varianty. Karel je kvalitní trenér a nevíme, jestli bude chtít sám pokračovat.

Jistě už máte naplánovanou letní přípravu, kdy začne a jak ji pojmete?
Kraus: Příprava začne v půlce července. Budeme se zaměřovat hlavně na ustálení a sehrání mužstva, které bude nastupovat v novém ročníku. Rychle musíme zapomenout na druhou polovinu jarní části sezony a navázat na loňský podzim.

Koho na ME ve Francii favorizujete na medailové příčky?
Kraus: Favoritů je poměrně hodně, což nám ukázalo první kolo, v němž nepadalo moc branek a zápasy byly vyrovnané. Přesto si myslím, že velkou kvalitu mají Španělé, Němci a Italové, z nich vzejde také vítěz.