Kromě domácího mužstva se fotbalového turnaje zúčastnil Nový Bydžov B a Slavia Hradec. Zápasy hrané dvakrát třicet minut odřídili s přehledem bratři Průchové. Z prvenství se po zásluze radovala rezerva Bydžova, která neztratila ani bod.

Chlumec – N. Bydžov B 1:2 (0:0). Branky: Koliáš – Martinič 2. N. Bydžov B – Slavia HK 4:1 (0:1). Branky: Martinič, Pařízek, Tomášek, Bastin – Podrazil. Chlumec – Slavia HK 1:2 (0:1). Branky: Koliáš – Sobotka, Jaroš.

Konečné pořadí: 1. N. Bydžov B 6 bodů (6:2), 2. Slavia Hradec 3 body (3:5), 3. Chlumec n. C. 0 bodů (2:4).

Petr Hypius, trenér pořádajícího FK Chlumec nad Cidlinou: „I když se hrálo v náročných klimatických podmínkách, pro všechna mužstva to byla určitě dobrá příprava před blížící se mistrovskou sezonou. Celkové prvenství juniorky Bydžova bylo naprosto zasloužené. Pokud jde o naše mužstvo, vyzkoušel jsem si hráče na různých postech a udělal jsem si obrázek, co v kom je.“

Krejča Cup staršího dorostu

Prvoligoví starší dorostenci FC Hradec Králové startovali v závěru minulého týdne na kvalitně obsazeném fotbalovém turnaji Krejča Cup 2010, jenž se konal na Liberecku. Svěřenci trenéra Luboše Prokopce obsadili v konečném účtování pátou příčku. Jednotlivé zápasy se hrály dvakrát třicet minut.

Skupina

FC Hradec – Jihlava 1:0 (1:0). Branka: Hofman. Zápas měl dva rozdílné poločasy. V prvním byli „votroci“ lepší a kromě vedoucí branky si vytvořili další dobré příležitosti, leč bez efektu. Po změně stran měla Jihlava optickou převahu, ale bez šancí.

FC Hradec – Jablonec 0:2 (0:0). Severočeši byli po většinu času živější, měli více ze hry a zaslouženě zvítězili.

FC Hradec – Pardubice 0:1 (0:0). Ve východočeském derby měli pardubičtí fotbalisté častěji míč a dokázali potrestat chybu „votroků“ v defenzivní činnosti.

Utkání o 5. místo

FC Hradec – Liberec 0:0, na pen. 6:5. Diváci se branek nedočkali, i když příležitosti byly na obou stranách. O vítězi tak musela rozhodnout až střelba pokutových kopů.

FC Hradec Králové: Martinovský, Knobloch – Faltus, Hegr, P. Novák, J. Novák, Petrášek, Dvořák, Kulhánek, Doležal, Krolop, Ptáček, Tichý, Hodas, Hofman, Trnka.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové A st. dor.: „Do turnaje jsme šli s určitým záměrem. Chtěli jsme si vyzkoušet určitý způsob hry a v neposlední řadě jsem byl zvědav, jak se prosadíme proti prvoligovým týmům. I když jsme skončili pátí, turnaj splnil to, co jsem od něj očekával. V tomto týdnu absolvujeme soustředění ve Velkých Bílovicích, kde změříme síly se Zlínem a Břeclaví.“ (js)