V utkání fotbalové Tipsport IV. třídy skupiny B mezi Myštěvsí B a Lužcem se ve druhé půli trefil čtyřikrát do černého domácí Aleš Čížek, čímž se postaral o obrat ve skóre z poločasových 0:2 na 4:2. Okresní fotbalový svaz Hradec Králové Čížka díky tomu zvolil borcem kola.

Kdy a kolik branek jste nejvíce vsítil v jednom střetnutí?
Myslím si, že to jsou zatím právě čtyři góly. Nicméně doufám, že to tak půjde dál.

Vaše trefy otočily skóre ve druhé půli z 0:2 na 4:2. Jak jste se prosazoval?
První gól jsem dal z trestného kopu z rohu vápna, míč šel na vzdálenější tyč pod břevno. Druhá trefa byla rovněž z přímého kopu z okolí vápna, střílel jsem kolem zdi k pravé tyči. Třetí branka se mi líbila nejvíce. Dostal jsem z autu míč a z pětadvaceti metrů vystřelil opět na vzdálenější tyč. To už jsem byl strašně šťastný, protože jsme vedli 3:2. Ale stále zbývalo ještě dost času. Poslední zásah jsem přidal v 92. minutě poté, co jsem dostal nádhernou přihrávku mezi obránce a z hranice penalty střílel přesně. Tím bylo rozhodnuto.

Čím jste se nabudili o přestávce?
Vyburcovali jsme se, vlítli na ně a zkusili to otočit, což nakonec vyšlo.

Nevyměnil jste do druhého poločasu kopačky? Co způsobilo obrat a přesnou mušku?
Kopačky byly stejné. V první půli jsem nějaké šance neproměnil, což mě dost naštvalo, tak jsem to chtěl kvůli spoluhráčům a divákům odčinit. Chtěl bych pochválit všechny naše hráče, kteří to nevzdali a bojovali. Také si cením podpory fanoušků.

Přibližte vaši kariéru.
Začal jsem ve svých pěti letech v Myštěvsi. Poté jsem byl v Hořicích, v FC Hradec Králové a v Novém Bydžově. Teď už chci v poklidu dohrát v Mystěvsi.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Určitě v neděli do Převýšova, kde hrajeme od 14 hodin.   (ld)