Kdy a kolik branek jste nejvíce vstřelil v jednom duelu?
Nejvíce jsem jich vstřelil v dorostu za Lhotu proti Myštěvsi a to 13. V mužích jsem nejvíce dal sedm gólů za Syrovátku v předminulé sezoně proti Lovčicím, které shodou okolností hostíme ve Lhotě ve 3. kole III. třídy.

V jakém časovém sledu góly padly a jak jste se prosazoval?
Dlouho se nám nedařilo vyrovnat. Až ve 22. min. Kulda stáhl na střed hřiště všechny protihráče, hezkou nahrávkou mě našel a sám proti brankáři jsem nezaváhal. Ve 48. min. to byla jednoduchá situace, Pejchy vystřelil za vápnem, gólman vyrazil míč před sebe a já ho dorazil do prázdné. V 50. min. Kulda běžel ze strany, dával balón pod sebe a já křížnou střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci. V 65. min. jsem dostal míč na střed vápna, obešel obránce a střelou k tyči skóroval.

Měl jste i další šance? Již v 67. min. jste byl střídán…
Měl jsem ještě dvě, ale u obou jsem místo střely volil nahrávku a dopadlo to špatně.

Jaká atmosféra byla v kabině po první půli za stavu 1:3?
Dobrá, všichni jsme byli rádi, že se nám podařilo otočit stav 1:0 na 1:3.

A po utkání?
Po zápase jsme byli spokojení, že se nám povedlo dát deset branek venku a odvézt si cenné vítězství.

Jak jste si spoluhráči užili zápas, v němž za Lhotu nastoupil internacionál Marek Kulič?
Bylo to hrozně znát, je až neuvěřitelné, jaký má na hřišti přehled. Sám jsem se o tom při prvním gólu přesvědčil. Poté to pokračovalo celé utkání. Dle mého mohl vstřelit osm branek, ale vždy se snažil najít spoluhráče v lepší pozici. Cítím to jako hodně velké posílení na hřiště i do kabiny.

Přibližte vaši kariéru.
Začal jsem jako gólman ve Lhotě, odkud jsem šel do Olympie, kde jsem byl 2 roky. Poté jsem v 17 letech zamířil do Pardubic a zde odchytal sezonu. Pak jsem se vrátil do Lhoty, následně byl na hostování v Dobřenicích a Syrovátce. Nyní jsem druhou sezonu zpět ve Lhotě.

Největší fotbalový zážitek?
Asi to, když se ve Lhotě hrála divize, v níž jsem si připsal dva starty.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Vyloženě fotbalové cíle nemám, snad jen, aby nás fotbal ve Lhotě bavil a vše bez problémů fungovalo. To je pro mě nejdůležitější.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Jednoznačně bych všechny fanoušky dobrého fotbalu chtěl pozvat na sobotu od 17 hodin k nám do Lhoty, hostíme Lovčice. Přijďte v co největším počtu, určitě se bude na co dívat.

Lubomír Douděra