Nový impuls byl třeba. Fotbalisté Miletína, jenž před touto sezonu postoupili podruhé v historii klubu do druhé nejvyšší krajské soutěže, mají před sebou těžkou jarní část sezony. Mužstvo po podzimu figuruje na čtrnáctém místě a bude bojovat především o záchranu v soutěži. Pomoci týmu v nelehké situaci přichází v pozici hrajícího trenéra zkušený fotbalista Igor Ročín, který je dobře známý na Hradecku. Pevně věří, že tým může být při poctivé práci úspěšný.

Igor Ročín.Jak došlo k vašemu příchodu do Miletína a co vás k němu přimělo?
V polovině ledna mě oslovil jménem vedení SK Miletín Ondřej Machačka.  Po vysvětlení vzájemných možností a požadavků jsem tuto nabídku nakonec přijal. Z hlediska mé trenérské kariéry to byla určitá výzva a doufám, že dopadne ke spokojenosti všech v Miletíně.

Mužstvo přebíráte v době, kdy je ohrožené sestupem. Sledoval jste jeho výkony na podzim?
Výkony, ani výsledky Miletína jsem doposud nesledoval. Nicméně věřím, že při poctivé práci všech hráčů v mužstvu budeme v naší záchranářské misi úspěšní.

Jaký dojem na vás zatím tým udělal a na co budete klást při jeho vedení největší důraz?
Nechci ještě nic hodnotit, je to krátká doba na nějaké soudy. Myslím, že jsem viděl dobré, ale i slabší stránky. Ty dobré se budeme snažit udržet, na těch slabších budeme o to usilovněji pracovat.

S jakým cílem bude tým vstupovat do jarní části sezony?
Cíl je jasný. Udržet I. A třídu, ale také se pokoušet bavit diváky atraktivní ofenzivní hrou, v rámci možností.

Miletín má za sebou větší část zimní přípravy. Co vám přípravná utkání ukázala a jak jste s přístupem hráčů spokojen?
Moje působení v Miletíně je zatím krátkodobou záležitostí na nějakou větší analýzu, ale kdybych osobně nevěřil tomu, že hráči mají o fotbal zájem a že udělají maximum po sportovní stránce ve prospěch týmu, nabídku bych nepřijal. Na druhou stranu musím říci, že bych na trénincích rád viděl větší množství hráčů. Ale mám pocit, že to je asi v těchto soutěžích nemoc většiny celků.

Vizitka
Narozen: 15. 6. 1975.
Kluby, jimiž prošel: Přelouč, VCHZ Pardubice, Spartak HK, Stolany, Heřmanův Městec, Převýšov, Lhota p. L., Libišany, Libčany, Dobřenice.

Můžeme do začátku soutěže očekávat změny v kádru?
Doufám, že kádr bude co nejdříve kompletní. V tuto chvíli je to však spíše otázka na činovníky z vedení klubu.

Tým povedete z pozice hrajícího kouče, což je kolikrát ošemetné. Máte s tím zkušenosti?
Pravdou je, že to může být trochu ošemetné, ale pokud hráči pochopí, že nejde o nějaké ego, ale že máme společný cíl, klapat to může. Zkušenosti mám z Libišan, kde jsem také působil ve stejné roli.

Dokážete sám sebe vystřídat?
Myslím si, že mám dostatek sebereflexe a pokud budu cítit, že nejsem pro tým přínosem, okamžitě se vystřídám.

Prošel jste několika kluby a zahrál si s vynikajícími hráči. Na kterou etapu rád vzpomínáte?
Na většinu štací vzpomínám rád. Každá byla něčím zajímavá a jedinečná. Nechtěl bych na někoho zapomenout, ale třeba čtyři roky v Heřmanově Městci v tehdejším kvalitním společném krajském přeboru, kdy na utkání pravidelně chodily stovky diváků, se mi do srdce zapsaly.

Je o známo, že jste se věnoval i karate. Jaký pásek vlastníte?
Karate se věnuji stále, nejen jako zápasník, ale i jako trenér. Jsem držitelem mistrovského stupně, čili barva „obi" je černá.

Jednalo se o doplněk k fotbalu? Moc hráčů vašeho věku v této soutěži už po trávnících neběhá. Vy vypadáte naprosto svěže…
Myslím, že bojové sporty jsou vhodnou kombinací k fotbalu a řada renomovaných týmů v rámci přípravy využívá těchto prvků pro zpestření a zkvalitnění určitých motorických schopností. Určitě je to jedna z věcí, která přispívá k mé „svěžesti".

Prý svým svěřencům ordinujete zajímavé tréninky s řadou novinek. Jak se k nim staví?
Věřím, že novinky v tréninku budou pro hráče motivací a možná jim pomohou i po kondiční a zdravotní stránce. Nebo se alespoň nebudou nudit (usmívá se).

Už vám tým stanovil zápisné? Coby trenér a hráč zároveň se asi trošku prohnete, že?
Zápisné mi zatím není známo. Sám jsem zvědav na zvyky a obyčeje v Miletíně.