Tentokrát představujeme Marcela Tučka, jenž je členem výkonného výboru pověřeným řízením Sportovně-technické komise OFS.

Narozen: 25. ledna 1968.

Funkce v OFS Hradec Králové: nově člen výkonného výboru a předseda STK od roku 2010.

Náplň práce: Jako předseda STK zodpovídá za řízení mistrovských soutěží OFS a za dohlížení na zdárném průběhu těchto soutěží.

Vytyčené pracovní cíle: Pokračovat v nastaveném trendu – aby hrálo fotbal v okrese co nejvíce týmů a hráčů s dodržováním pravidel jak fotbalových, tak morálně volních.

Fotbalová minulost: TJ Sokol Stěžery.

Nejvýznamnější úspěch nebo nejhezčí zážitek ve fotbale: Jeden zážitek mu utkvěl z návštěvy Londýna v roce 1995, kdy vstoupil do fotbalového svatostánku ve Wembley, tehdy ještě původního. Na hřišti sice byla instalována ragbyová háčka, ale když si stoupl na trávník, dýchla na něj ta neopakovatelná atmosféra.

Přání do fotbalového jara v okrese: Zdárný průběh okresních soutěží, pěkné počasí, diváky, kteří si najdou cestu na hřiště svého týmu a hlavně fair play na hřištích i v zákulisí. Když nakoukne dále, přeje FC Hradec hodně štěstí v těžkém boji o udržení v Gambrinus lize a naší reprezentaci v kvalifikačních bojích o postup na mistrovství světa v Brazílii.   (ld)