Bezbranková remíza, ale blíže k vítězství měli fotbalisté Českých Budějovic. Na tom se na pozápasové tiskové konferenci shodli trenéři obou mužstev.

„Věděli jsme, že Budějovicím po remíze 0:0 s Plzní sebevědomí stoupne. Bylo to vidět v prvním poločase, kdy hosté vstoupili do zápasu lépe než my. Až do patnácté minuty jsme se zahřívali a až poté jsme se dostali do hry. První poločas neměl valnou úroveň,“ přiznal hradecký trenér Václav Kotal, který v den utkání slavil devětapadesátiny.

Zlepšení ve hře „votroků“ nastalo až ve druhém poločase. Možnosti, do kterých se dostali Černý s Poděbradským, však zůstaly nevyužity.

„V kabině jsme si to rozebrali a druhá půle, především co se týče přístupu, byla o něčem jiném. Začali jsme hrát nátlakově a vytvořili si několik šancí. Vzhledem k tomu, že jsme je neproměnili, tak můžeme být rádi za remízu. V závěru měly Budějovice tři obrovské šance a můžeme děkovat Jirkovi Lindrovi, že máme alespoň bod,“ dodal Kotal.

Pod vládou Františka Cipra odehrály České Budějovice čtyři zápasy, z nichž vydolovaly tři body za bezbrankové remízy.

Čtyřiašedesátiletý kouč se doposud ze vstřelené branky těšit nemohl.

„Pro mě je důležitější, že jsme za čtyři zápasy dostali jen dva góly. Každopádně koncovka je naším největším problémem. Dostáváme se do šancí. I proti Plzni jsme je měli, ale nedokážeme je proměnit,“ řekl Cipro.

„V naší situaci má bod zvenku svoji cenu, ale dnes mi přijde, že je to málo. My potřebujeme vyhrávat. Nejsem spokojený, spíš rozpačitý. V samém závěru utkání jsme měli tři, neříkám, že stoprocentní, ale velké příležitosti, které by se měly proměnit,“ vadilo Ciprovi, který zápas ohodnotil jako průměrný.

„Zasloužená remíza. V druhém poločase se hra zlepšila. Byly tam šance i dobré okamžiky,“ uvedl.