Obránce. To je post, který by rád posílil fotbalový Hradec pro jarní část první ligy. První pokus nevyšel, Slovák Timotej Záhumenský na zkoušce neuspěl. Od pátku je v týmu na testu devatenáctiletý Kamerunec Mbaissidara Mbaizo Olivier. Už v sobotu by měl nastoupit v Tipsport lize do zápasus druholigovým Táborskem (13.00, hř. Vyšehrad).

„Když přijde hráč z ciziny, musí být lepší než ti naši," říká trenér Bohuslav Pilný.

Proč levý obránce Záhumenský neuspěl?
Jeho manažer chtěl, abychom se rozhodli po jednom zápase. To je složité. V utkání s Příbramí měl pár dobrých věcí, ale byly tam nedostatky v defenzivní práci. Měli jsme problémy hlavně z jeho strany, i když to třeba nebyla jen jeho chyba. Nepřesvědčil nás.

Mladý Kamerunec je stoper. Jsou na něj dobré reference.
Má to být kvalitní hráč, člen jednadvacítky. Kdyby se to potvrdilo, tak by klidně mohl hrát v základní sestavě. Ale uvidíme, budou tam jiné potíže. Počasí, umí jen francouzsky…

Poslední dny byla opravdu ukrutná zima. Měnili jste kvůli ní tréninkové plány?
Nemyslím, že je to tak hrozné. (usměje se) Trénujeme dvakrát denně na hřišti, pouze ve čtvrtek odpoledne jsme šli místo ven do posilovny. Po hodině se šli kluci jen vyklusat, aby vyběhali zátěž, ty rány, co dostaly svaly.

Dávky jsou nyní podle hráčů opravdu velké. Je to tak?
Kondiční příprava teď v podstatě vrcholí. Je toho dost, ale kluci jsou už nějakou dobu pohromadě, takže jsou adaptovaní.

Ukázaly vám něco dva zápasy v zimní lize? Po prohře s Bohemians jste mluvil o charakteru některých hráčů.
Byla velká zima, někteří se s tím nevyrovnali dobře. Já to ani neberu tak, že bych byl naštvaný, ale spíš jsme se utvrdili v názoru na některé z nich. Vypovídá to o povaze, ale neznamená to, že nebudou na jaře hrát. Zápasy jsou teď zpestření, kluci toho mají plné zuby.