Říká se tomu Csaplárova past. Možná je to legenda, ale nynější trenér Příbrami a známý fotbalový glosátor Josef Csaplár totiž (prý) kdysi pronesl: „Vést 2:0 v poločase je nejhorší možný výsledek.“

Zní to vtipně, až hloupě, ale tyhle kleště zmáčkly už mnoho mančaftů. Tým jde do druhé půle bezstarostně, na začátku dostane gól - a najednou je druhý…

Hradečtí byli této zkoušce vystaveni dvakrát v minulém týdnu. V úterý s Olympií i v neděli proti Frýdku-Místku tuhle „zapeklitost“ překonali. Po vedení 2:0 o poločase (pokaždé dali gól těsně před přestávkou) slavili výhry 4:1 a 4:0.

„Říká se, že vedení 2:0 není ideální, proto jsme na to upozorňovali. Byla potřeba soustředěnost a odpovědnost, abychom nedali Frýdku nějakou chybičkou naději. Jedna tam byla, ale zdárně jsme ji vyřešili. Klobouk dolů před klukama,“ pochvaloval si trenér Karel Havlíček.

Proti Severomoravanům se to povedlo, v duelu s Olympií však Votroci zaváhali. Hosté na začátku druhé půle snížili, ale pak přišly další černobílé údery. Stejně jako s Frýdkem.

Hradec tak v obou duelech potvrdil jarní střeleckou formu. V pěti domácích duelech nastřílel sedmnáct branek, z toho osm v posledních dvou utkáních. K tomu přidal pět zásahů venku. Za celý podzim se přitom Votroci trefili pouze jednadvacetkrát. Teď už jsou na tom lépe, přitom je před nimi ještě pět kol.

„Věděl jsem, že je Hradec směrem dopředu hodně silný, jsou tady šikovní kluci. Je to spíš o tom góly nedostávat,“ řekl Otto Urma, zimní posila z Teplic.

Zatím se jeho slova potvrzují. Další možnost vylepšit bilanci bude mít tým v sobotu v Sokolově.