Ve skupině A, která se hrála ve Velkých Hamrech, se fotbalisté FC Hradec Králové postupně střetli s Viktorií Plzeň, Mladou Boleslaví a Jabloncem nad Nisou. Druhou skupinu tvořily Slovan Liberec, FK AS Pardubice, výběr Bavorska a Pěnčín–Turnov, který na poslední chvíli nahradil Tescomu Zlín, která start na turnaji překvapivě odřekla. Hrací doba činila dvakrát 35 minut.

Svěřenci trenéra Luboše Prokopce obsadili v silné konkurenci celkově čtvrté místo, když v boji o bronzovou příčku podlehli Liberci až na pokutové kopy.

Zápasy ve skupině:

FC Hradec Králové – Viktoria Plzeň 2:0 (0:0).
Branky: Voltr, Lacina.
První poločas byl ze strany „votroků“ nevýrazný. I když soupeře nepustili do vážnější šance, sami si vytvořili pouze jedinou příležitost. Ve druhé části přidali hradečtí fotbalisté na aktivitě a dvěma brankami dotáhli duel zaslouženě do vítězného konce.

FC Hradec Králové – FK Jablonec nad Nisou 1:1 (0:1).
Branka Hradce: Novotný.
Severočeši vstoupili do zápasu aktivně a ve 14. minutě šli do vedení po střele z pětadvaceti metrů. Druhý poločas se hrál pod taktovkou Východočechů, kteří v závěrečné čtvrthodině měli výraznou převahu, ale z řady šancí se podařilo Novotnému pouze vyrovnat.

FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 2:3 (0:2).
Branky Hradce: Voltr, Korba.
Středočeši působili fotbalovějším dojmem a zaslouženě zvítězili. „Votroci“ se dopustili hrubých chyb v defenzivě a dlouhé nakopávané míče na soupeře neplatily. Nedařila se ani kombinační hra.

Utkání o 3. místo

FC Hradec Králové, FC Slovan Liberec 2:2 (1:2), penalty 2:4.
Branky Hradce: Braun, Voltr z pen.
Vstup do zápasu vyšel lépe Liberci, který po dvaceti minutách vedl o dva góly. V závěru poločasu vstřelil kontaktní gól Braun, když před tím zahodili „votroci“ jinou vyloženou šanci. Minutu před koncem po faulu na Novotného vyrovnal z penalty Voltr. Ve střelbě pokutových kopů měl pevnější nervy Slovan, který zvítězil 4:2. Za Hradec se přesně trefili Voltr a Kudláček.

Finále: Výběr Bavorska – FK Mladá Boleslav 3:1.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.: „Určitě je pozitivní, že v zápasech, kdy jsme prohrávali, dokázali kluci zmobilizovat síly a proti Jablonci a Liberci dokázali alespoň vyrovnat. Potvrdilo se však, že musíme pracovat na větší sebedůvěře hráčů. Někteří se bojí hrát, nevezmou na sebe více zodpovědnosti a zbytečně se uchylují k nakopávaným míčům. To mnohdy nemá naději na úspěch. Rovněž přechod z obrany do útoku musí být daleko rychlejší než dosud.“

Na Krejča Cupu se v černobílém dresu vystřídalo celkem dvacet fotbalistů. Byli to brankáři Kocík a Kampů, v poli Žák, Bárta, Klouda, Janďourek, Kudláček, Ramba, Vlček, Langr, Hečko, Pártl, Lacina, Friedl, Musil, Novotný, Voltr, Korba, Frňka a Braun.

Přijdou zahraniční posily?

Do zahájení mistrovských bojů je možné, že „pod lízátky“ zakotví i dvě zahraniční posily. „Jedná se o fotbalisty ročníku 1991 ze Záhřebu. Jeden hraje v záloze a druhý v útoku. Budou u nás dva týdny a uvidíme, co v nich je. Poprvé by za nás měli hrát tuto středu v Libáni proti dorostu Slovanu Liberec. V sobotu hrajeme od deseti hodin v Dohalicích s muži hradecké Olympie, nebo Tesly Pardubice. Záleží na tom, jak oba týmy dopadnou v poháru ČMFS. O den později odcestujeme na soustředění do Velkých Bílovic, kde se utkáme s Trenčínem a Slováckem,“ nastínil nejbližší program hradecký kouč.

Příprava na nový prvoligový ročník (start 13. srpna doma proti Příbrami) probíhá od 6. července podle plánu. „Pokud jde o přístup hráčů, jsem zatím spokojen. Kluci vědí, o co jde, a snaží se odvádět maximum. Bohužel, na marodce máme dva hráče. Jedná se o Havelku, který má natažené vazy, a Jurík si v zápase s Novým Bydžovem poranil nos. Doufám, že do zahájení mistrovské sezony budou k dispozici. Snad nás již nic vážného nepotká,“ uzavřel trenér Luboš Prokopec. (js)