Jak hodnotíte dosavadní umístění vašeho týmu?
Když to srovnám se začátkem sezony, tak musím říct, že umístění je skvělé. Celý loňský ročník jsme hráli o postup a v letošní sezoně jsme po pěti kolech neměli ani bod. Byla to zvláštní situace.

Čím to, že jste v pěti úvodních duelech vyšli bodově naprázdno?
Řekl bych, že to bylo kvůli přístupu. Na hřišti jsme nenechávali maximum. Pak je taky znát posílení z A týmu, ale to platí o většině mužstvech. Proti Velichovkám na půl hodiny přišel Hami (Hamák), dal čtyři góly a bylo po utkání.

Od šestého zápasu jste naskočili na vítěznou sérii. Co se změnilo ve vaší hře?
Myslím, že ve hře se toho moc nezměnilo, možná dokonce vůbec nic. Jen jsme si prostě řekli, že už potřebujeme body, a tak jsme rozjeli vlnu. (směje se) Tahle soutěž je hrozně nevyzpytatelná.

Spoluhráči v té době nešetřili chválou na vaši adresu. Čtyřikrát jste vychytal nulu. Ceníte si toho?
Každý gólman je rád za nulu. A že se povedou čtyři za sebou? To je bomba. Poté k nám přijely Stěžery a vše muselo jít stranou. Hraje se na body a ne na nuly. Z toho zápasu jsme vytěžili bod (2:2) a rozhodně nevadilo, že mi to přerušilo sérii bez inkasovaného gólu. Co se týká té chvály, tak bych to nepřeháněl, vždycky je přece co zlepšovat.

Na podzim máte sehrát ještě dva zápasy: doma s Ohnišťany a dohrávka v Prasku. Bude hlavním cílem dvakrát vyhrát?
Ano, vítězství bude prioritou číslo jedna. Snad se nám podaří přezimovat v horní polovině tabulky a mít tak co nejlepší výchozí pozici do jara. Obě utkání však budou těžká, takže si radši netroufnu odhadnout, jak dopadnou.

Co říkáte na projekt Gambrinusu Kopeme za fotbal? Zamlouvá se vám?
Je to skvělé zpestření celé soutěže a další motivace pro všechny týmy. Navíc podpora od pivovaru je vždy vítána.