I když strávil na trávníku jen dvaatřicet minut, vyslal do éteru povzbudivý vzkaz: Jsem zpět!

Pochroumaný kotník je vyléčený. Šťastná hvězda VÁCLAVA PILAŘE může začít znovu zářit. Proti Českým Budějovicím (2:0) stihl během půlhodinové pasáže čtyři střely, hýřil aktivitou a podepsal se pod druhý gól. „Chtěl jsem se prosadit a udělat dobrou práci pro tým,“ skromně promluvil „hradecký Messi“.

Soudě dle vašeho výkonu jste měl velkou chuť do zápasu, že?
Moc jsem toužil zase naskočit do ligového vlaku. Chuť jsem měl velikou. Zahrál jsem si dva přáteláky, ale jiné zápasové zatížení jsem neměl. Proto jsem byl rád, že jsem mohl zasáhnout do tak důležitého utkání a mohl týmu pomoct.

V jakém stavu je pár hodin po zápase váš kotník?

Abych nekecal, tak mě trochu bolí. Je znát, že mám za sebou zátěž. Snad to bude dobré.

Zápas je něco jiného než přípravné utkání. Bolavý kotník jste až v neděli pořádně prověřil, že?

Určitě. Při mistráku na všechny zdravotní problémy úplně zapomenete. Je vám jedno, jestli vás něco bolí. Pro vítězství uděláte cokoliv.

Na trávník jste se dostal v 58. minutě. Byla taková dohoda s trenérem?

Ano. Ani jsem nemyslel, že bych mohl naskočit od první minuty. I když bych byl rád. Pro mě bylo nejlepším řešením nastoupit do druhého poločasu, protože po kondiční stránce to ještě není ideální.

Do utkání jste vtrhl jako velká voda. Po vaší střele skóroval Dvořák, sám jste se prodral i do dvou brankových šancí. Cítil jste se dobře?

Na hřiště jsem šel s tím, že se chci prosadit a udělat dobrou práci pro tým. Zkoušel jsem se dostávat do střel. Jednu mi Kučera vyrazil k Pavlu Dvořákovi, který z dorážky vstřelil druhý pojišťovací gól.

Kouč Kotal vás po zápase chválil. Doslova řekl, že jste zefektivnil útočnou fázi týmu a věří, že brzo budete plnohodnotným členem základní jedenáctky. Troufnete si jít od první minuty už do příštího zápasu v Jablonci?

(usměje se) Doufám, že to bude co nejdřív. Je přede mnou další tréninkový týden, tak snad doženu manko, které mám. Ještě jsem se necítil úplně super, chybí mi především síla. Teď už by to mělo být den ode dne lepší.

Co pro Hradec znamená vítězství nad Českými Budějovicemi?

Úlevu a klid do dalších kol. Tři body jsme strašně potřebovali, dostali jsme se přes dvacet bodů a nahrály nám i ostatní výsledky. Výhra má o to větší cenu. Jsem moc rádi, že jsme Budějovice zvládli. V naší situaci musíme doma bodovat naplno.

V Plzni jste vstřelili jednu branku, v neděli Jihočechům dvě. Blýská se v koncovce na lepší časy?

Snad to tak půjde dál, budeme střílet branky a ve větším počtu se tlačit do zakončení.

V dalším kole vás čeká náročný zápas v Jablonci. Ovšem v Plzni jste se přesvědčili, že hrát se dá s každým.

Přesně tak. Jablonec je podobně jako Plzeň útočně laděné mužstvo. Víme, že dozadu je soupeř zranitelný.

Už víte, jakou lákavou prémii vypíše před zápasem exjablonecký Filip Klapka?

(směje se) Doufám, že nejenom Filip, ale i Pavel Černý, který v Jablonci hostoval, něco společně vymyslí.