Pod vedením trenéra Aleše Čvančary porazila Tunisko 3:1, Japonsku podlehla 1:3 a výběr SAE zdolala přesvědčivě 4:0. Na svém kontě tak měla šest bodů při aktivním skóre 8:4. Na druhém místě skončilo Japonsko, třetí byla domácí reprezentace a čtvrtá příčka patřila Tunisku.

Český tým si domů přivezl krásný pohár a medaile. Po návratu se o své dojmy podělil první muž reprezentační lavičky Aleš Čvančara. „I když byl turnaj již na začátku ledna, kdy většina mužstev zahajuje zimní přípravu, tak se v Dubaji hrál velice zajímavý fotbal této věkové kategorie. Setkali jsme se s třemi různými herními styly. Poprvé jsme si zahráli proti mužstvu z Afriky. Vynikajícím fotbalem se ale prezentovali Japonci a musím říci, že jejich hra se hodně podobala Barceloně," poznamenal kouč.

Tomu předchází jejich neskutečný tréninkový dril. „Ještě teď tomu nemůžu uvěřit. V den zápasu Japonci trénovali devadesát minut, a když byl na turnaji volný den, tak makali až čtyři hodiny v kuse, přičemž některou herní činnost nacvičovali třeba hodinu. Znovu opakuji, že jejich hra mne opravdu nadchla a jsem přesvědčen, že o japonském fotbale v budoucnu hodně uslyšíme."

Český tým se na turnaji prezentoval podle Čvančary útočným fotbalem. Hráči předvedli solidní výkony a lze si jen přát, aby jim forma vydržela co nejdéle. Vždyť už koncem března čeká české mladíky druhá část kvalifikace o postup na závěrečný turnaj mistrovství Evropy.

V Dubaji nebyl tentokrát nikdo z Východočechů. „Nominace byla taková, jaká byla. Nikdo ale nemá cestu do nároďáku zavřenou. Pokud ten či onen hráč bude v klubu podávat co nejlepší výkony a svoji hrou na sebe upozorní, pak má určitě šanci obléknout reprezentační dres," řekl na jejich adresu trenér.

Ve všech zápasech na tomto turnaji padalo hodně branek, což je jen ku prospěchu věci. Všechny duely navíc přímým přenosem vysílala místní televize. Jen těch diváků mohlo být více. Duely se konaly na perfektním trávníku, teplota se vyšplhala až na pětadvacet stupňů.

Kouč Čvančara si od fotbalu v nejbližších dnech neodpočine. Už v neděli 20. ledna odlétá s výběrem hráčů do šestnácti let na turnaj do Turecka. Český tým se postupně utká s Francií, Ukrajinou a Belgií. V nominaci jsou také Vojtěch Habrman a Daniel Trubač z FC Hradec Králové.   (js)