V minulém duelu s Plzní to nevyšlo, černobílí prohráli doma 0:1 brankou deset minut před koncem. Nyní je tedy čeká podobný kalibr. „Utkání s Viktorií pro nás bylo nesmírně těžké,i když herně jsme rozhodně nezklamali," říká trenér Milan Frimmel. „Nyní nás čeká obdobně náročný duel. Možná o to těžší, že jedeme k soupeři do Edenu. Na druhou stranu, slušně zaplněný stadion ve Vršovicích udělá krásnou atmosféru," doplňuje.

Je to tak, v Edenu se dá čekat bouřící kotel. Slavia má nejvyšší návštěvy v lize, na její stadion chodí v průměru 11 131 diváků. Může za to zaprvé prostředí, především však fakt, že po obřích investicích čínské společnosti CEFC, jež se stala v minulém roce majitelem klubu (a nyní podle všeho i vlastníkem stadionu) vyrostlo ve Slavii mužstvo hrající o titul.

Přitom před dvěma lety byl tradiční tým na mizině, strachoval se o záchranu i o holé žití. Jenže injekce firmy, jejíž roční obrat je 45 miliard dolarů, vše obrátila.

Slavii navíc vyšla na začátku podzimu výměna trenéra. Jaroslav Šilhavý nastoupil za Dušana Uhrina – a od té doby mužstvo neprohrálo. V lize má za sebou 19 utkání bez porážky, naposledy ztratilo všechny body na konci srpna v Plzni.

„Chtěli bychom herně navázat na poslední výkony. Ze Slavie máme přirozeně respekt, ale rozhodně tam nepojedeme předem poraženi. V utkání uděláme vše nejenom pro dobře předvedenou hru, ale taky pro nejlepší výsledek," upozorňuje kouč Frimmel, že Hradci vyšel před střetem s Plzní duel se Zlínem. Na hřišti aspiranta na evropské poháry vyhrál 3:1.

Tentokrát se však ve středové dvojici nebude moci opřít o spolehlivého bojovníka Jiřího Janouška, jenž má distanc kvůli čtyřem žlutým kartám.

Na Velikonoční pondělí to holt bude těžký boj. Přesto chce Hradec vykoledovat aspoň bod.