Po obránci Tomáši Holešovi, který před týdnem absolvoval operaci kolena, čeká podle všeho chirurgický zákrok také ofenzivního záložníka Adama Vlkanovu. Nejmenší hráč hradecké sestavy se těžce zranil v posledním utkání na soustředění v Umagu.

Vlkanova má s největší pravděpodobností přetržené vazy v kotníku. Diagnóza bude potvrzena po návratu z přípravného kempu. Z něj mužstvo odjelo včera po dopoledním tréninku, čekala ho osm set kilometrů dlouhá pouť.

Pro Vlkanovu to rozhodně nebyla příjemná cesta. „Po Tomášovi Holešovi je to již druhý hráč základní sestavy, který je mimo. Nyní máme na vybranou," řekl klubovému serveru trenér Bohuslav Pilný. „Buď budeme brečet nad rozlitým mlékem, nebo se k tomu postavíme čelem a ostatní kluci budou bojovat za ty zraněné. Určitě se s tím popereme co nejlépe," slíbil.

Hradec vstpoupí do ligového jara příští neděli, kdy přijede na východ Čech pražská Dukla.

Tomáš Malinský.Zdroj: Deník/ Michal Fanta„Malina" píše z Umagu
Na poslední zápas nás trenéři zase rozdělili. Většina z nás odehrála při remíze s Celje poločas. Je mně fakt líto Adama Vlkanovy, ale třeba se nepotvrdí nejhorší zprávy a nebude muset jít na operaci. Vlčákovi se stala ještě jedna úsměvná nepříjemnost. Ve středu prohrál bago, a tak musel na obědě všem hezky popřát. Jenže to je maličkost…
(Tomáš Malinský)