Z klubu naopak po třech letech odchází Vojtěch Štěpán, jenž má namířeno do Mladé Boleslavi, kde se potká také s útočníkem Dušanem Uškovičem, jenž v minulém ročníku Gambrinus ligy vstřelil v dresu Hradce Králové šest branek.

Ale zpět ke Krajákovi. Prošel si žákovskou základnou Hradce Králové, ale v dorosteneckém věku přestoupil do pražské Sparty, ale neprosadil se, starty střádal maximálně v tehdy druholigové rezervě.

Proto v září roku 2011 odešel na hostování do Bohemians 1905, kde si konečně zahrál nejvyšší soutěž. V sedmnácti zápasech, do kterých nastoupil, se ale netrefil ani jednou.

Gólový půst nedokázal Kraják prolomit ani loňském po návratu do sparťanského béčka hrajícího ČFL. Zde se v osmi utkáních neskóroval, stejně se mu vedlo i v Juniorské lize, ve které dostal příležitost ve dvou duelech. Nyní je šest měsíců po operaci křížového kolenního vazu.

V Hradci ale doufají, že dřívější velký talent se v rodném městě zase rozstřílí.

„Ondra je typ dravého útočníka a slibujeme si od něj zkvalitnění útočné vozby," říká na adresu mladého útočníka trenér Luboš Prokopec.

Kraják nastoupí 17. června do přípravy.

„Se Spartou ještě jednáme, zda k nám půjde na přestup, nebo zatím pouze na hostování," prohlásil pro klubový web generální ředitel Richard Jukl.

„Votroci" už znají týmy, s kterými se utkají na začátku přípravného období: 24. června nastoupí ve Svitavách proti slovenskému Trenčínu, o tři dny později v Litomyšli změří síly v atraktivním utkání s mistrem Corgoň ligy Slovanem Bratislava.