I. liga dorostu U19: FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 5:0 (2:0). Branky: 38., 44. a 74. Maruš, 66. Duba, 86. Šerý. FC Hradec: Ordelt – Zdržálek, Václavek, P. Drozd, Hlavsa – D. Drozd, Zorvan, Heger – Trubač, Vágner (46. Dočekal), Zbudil (73. Šejvl).

V úvodní půlhodině hry nic nenasvědčovalo tomu, že by „votroci" měli z Jihlavy odjet s debaklem. K vidění byla vyrovnaná partie, hra se přelévala od vápna k vápnu. Ve 21. min. skončila nadějná hradecká akce kvůli špatné finální přihrávce na hranici šestnáctky. O pět minut později, po krásném křižném pasu Zorvana, prošel míč k Hegerovi, jehož střelu z vápna domácí gólman vyrazil.

Závěr poločasu však jednoznačně patřil fotbalistům Vysočiny. Ve 38. min. po Zdržálkově ztrátě míče ve středu pole následoval rychlý brejk domácích a po centru z levé strany se hlavou prosadil Maruš – 1:0. O šest minut později po dlouhém nákopu a centru z levé strany zvýšil tentýž hráč na 2:0.

Do druhého dějství vstoupili „votroci" mnohem aktivněji, dvě dobré příležitosti měl na svých kopačkách Heger. V prvním případě jeho střele chyběla razance, ve druhém mířil jen doprostřed branky, a proto pro domácího gólmana nebyl problém míč zneškodnit. V 63. min. byla Zorvanova přihrávka Dočekalovi příliš prudká, jinak by hradecký útočník postupoval sám na branku.

V 66. min. po rychlé akci do otevřené obrany „votroků" prošel míč ke zcela volnému Dubovi, jenž bez potíží zvýšil na 3:0. V 74. min. docílil Maruš po nedorozumění Václavka s brankářem Ordeltem hattricku – 4:0. Osm minut před koncem byl po zpětné přihrávce Hegera v jasné gólové šanci Zorvan, jenže nepochopitelně pálil vysoko nad. Kalich hořkosti dopili svěřenci kouče Frimmela do dna v 86. min., kdy rychlý brejk domácích zakončil Šerý – 5:0.

Václav Pišta, asistent trenéra FC Hradec Králové: „Utkání v plné nahotě ukázalo, co je ve fotbale nejdůležitější, tedy vstřelené góly. Jihlava hrála celých devadesát minut jednoduchý fotbal plný dlouhých nakopávaných míčů a osobních soubojů. Díky vysoké efektivitě a produktivitě nás v koncovce doslova ponížila. My jsme se celé utkání snažili tvořit hru, měli jsme častěji míč na kopačkách, ale snaha vždy končila u velkého vápna soupeře. Pohyb, výběr místa a kvalita naší útočné fáze byla tentokrát tristní, a musím přiznat, že tak vysoká porážka je pro nás velkou ostudou. K dalšímu utkání cestujeme v sobotu do Karviné."