Stejně jako v minulé sezoně čeká fotbalisty Chlumce nad Cidlinou i v té současné boj o záchranu krajského přeboru. Po podzimu figurují na čtrnácté příčce. Nebýt několika zbytečných bodových ztrát, mohli být v tabulce o něco výše. Toho si je moc dobře vědom i Ladislav Heger, vedoucí chlumeckého týmu.

Ladislav Heger.Podzimní část krajského přeboru je minulostí, jaká byla z pohledu chlumeckého týmu?
Vzhledem k postavení v tabulce spokojen nejsem. Sehráli jsme výborné zápasy, při kterých jsem byl na hráče pyšný, ale také zápasy, kde jsme byli jen sparingpartnery. Po takovém utkání bych nepřál nikomu ten pocit, který jsem zažíval.

Nebýt několika smolných zápasů, mohli jste být klidně o dvě příčky výše. Vidíte to stejně?
Ano. Na Olympii jsme sehráli výborné utkání (prohra 3:2), v Novém Městě jsme ztratili body pět minut před koncem, to samé platí o duelu s Jičínem, ale debakly, které jsme utrpěli v Dobrušce, Červeném Kostelci a Lázních Bělohradě, kdy jsme inkasovali celkem jednadvacet gólů, nám předešlé výkony devalvují.

Velký rozdíl byl ve výkonech mužstva doma a venku. Čím si to vysvětlujete?
Nedokážu pochopit takové výkyvy. Domácí zápasy s Jaroměří a Vysokou se divákům musely líbit. Na druhou stranu třeba v Dobrušce a Červeném Kostelci jsem už při rozcvičení viděl „nasazení", jestli se to tak dá nazvat, a říkal jsem si, že něco není v pořádku. Hlavy dole a bez zájmu, to se nám nesmí dvacet minut před začátkem duelu stát. Hráči už musí v tu dobu zápasem žít. Výkon v Lázních Bělohradě, kdy jsme doslova lepili sestavu pár minut před odjezdem a v základu hráli dva dorostenci, hodnotit nechci. Devět branek prostě inkasovat nesmíme! Tím však nechci v žádném případě snižovat výborný výkon domácích.

Na poslední dvě kola přišel k týmu staronový kouč Jan Kraus. Co si od jeho práce slibujete?
Honza dokázal při svém prvním příchodu do Chlumce s týmem, který se rok předtím na poslední chvíli zachránil v A třídě, bez jakéhokoliv posílení postoupit. To se asi už nikomu v Chlumci nepovede. S týmem si sedl už tehdy a vše si sedlo i nyní. Má maximální podporu vedení. Myslím, že díky nezapomenutelné postupové sezoně ho milují i naši fanoušci. Musím ale říct, že nebýt ostudného debaklu v Lázních Bělohradě, tak nejspíš rozhovor dělá trenér Petr Hrabík. Tomu bych chtěl touto cestou znovu poděkovat za práci, kterou v Chlumci odvedl. My jsme ovšem potřebovali dát kádru před posledními zápasy nový impuls, který jsme sice neproměnili ve větší bodový zisk, ale řekl bych, že hráči se s příchodem trenéra Krause znovu nadechli k lepším výkonům.

Na jaře vás čeká boj o záchranu soutěže. Bude se podle toho odvíjet zimní příprava?
Máme jasný a jediný cíl – záchranu. Myslím, že zimní příprava bude pestrá a kvalitní. Všichni hráči vědí, o co na jaře budeme hrát. Věřím, že podle toho k přípravě i přistoupí. Byla by ohromná škoda, abychom s takovým zázemím, které tu díky městu máme, tuto soutěž opustili.

Jak by měla probíhat příprava?
Začne v půlce ledna tradičním halovým turnajem, který pořádáme ve Slavíčkově hale. Budeme trénovat ve sportovním areálu pod sokolovnou, na umělé trávě a v hale. Máme naplánovanou i posilovnu, kondiční soustředění a zúčastníme se Zimní ligy v Chudonicích.

Plánujete posílení kádru?
V létě se nám nepovedla dohoda o hostování Davida Koubka z Lovčic, což mě hodně mrzí. David by byl jedním z nejlepších stoperů v krajském přeboru, jenže bohužel nastupuje pouze v přeboru okresním. Přesto se v zimní přestávce ještě jednou k jednání vrátíme, neboť náš zájem o tohoto hráče trvá. Chtěli bychom, aby u nás dál působili Martin Kosař, Jakub Veselský i Aleš Sabó. Z hostování v FK Kolín se vrátí Dominik Tichý. V Převýšově máme na hostování Jirku Kučeru a Tomáše Labíka. I když nepředpokládám, že by ČFL vyměnili za krajský přebor, tak jejich další působení v Převýšově či jinde může rozklíčovat další posílení našeho kádru. Stále však platí, že chceme jít cestou vlastních odchovanců a kluků se vztahem k našemu klubu.