Divize C

Náchod - Trutnov 1:1

Hosté byli od úvodní minuty aktivnějším, důraznějším i techničtějším týmem, který určoval tempo hry. Už v 7. min. jim vylétli ruce nad hlavu, když trestný kop skončil v síti Baláže, ještě předtím však byl máván ofsajd. O pět minut později už mohla radost hostů propuknout naplno, Mařas po rohu předskočil svého strážce a poslal Trutnov do vedení 1:0.

Domácí měli v první půli jedinou povedenou akci, ale ta hned skončila gólem. Ve 37. min. pěknou kombinaci středem hřiště zakončil nadvakrát Simon – 1:1. Také po změně stran byli hosté lepším týmem, po hodině hry jejich ránu vytěsnil Baláž na tyč. Utkání, ve kterém by si Trutnov zasloužil vyhrát, tak skončilo dělbou bodů.

Fakta – branky: 37. Simon – 12. Mařas. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 1:1. FK Náchod: Baláž – O. Nejman, Vít, Rompotl, Gross – Srkal, Hubka (65. Malý), Kuneš, D. Nejman (63. Petr) – Simon (85. Škoda), Hubička. FK Trutnov: Šťastný – Groer (66. Hruška), Proček (81. Doubic), Kozák, Makovský – Martínek, Marks, Musil, Mařas (85. Ficner) – Kamitz, Holubec.

Kolín - Ústí nad Orlicí 2:1

Vyrovnané utkání rozhodly dvě nedisciplinovanosti v defenzivně hostující Jiskry Ústí nad Orlicí. Na první gól Borkovce v 52. minutě dokázali ústečtí fotbalisté reagovat relativně rychle. Po krásné akci Knápka přidal svůj druhý gól v dresu Jiskry mladý Richard Ráb. Utkání se poté herně vyrovnalo, jenže v 82. minutě domácí využili několikanásobného nedorozumění v hostující obraně a Jícha vstřelil vítězný gól Kolína.

Po vyrovnaném utkání, které bylo pro necelé dvě stovky diváků velmi napínavým, rozhodlo více štěstí, které se v samém závěru předposledního podzimního zápasu přiklonilo na stranu domácího celku.

Fakta – branky: 52. Borkovec, 83. Jícha – 65. Ráb. Rozhodčí: Schröter (Jablonec nad Nisou). ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (87. Novotný). Diváci: 184. Poločas: 0:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: Neoral – Roupec (44. Stejskal), Pászto, David, Tomášek – Felcman (87. Felgr), Falta, Roušar, Kukla – Knápek, R. Ráb (67. Macek).

Dvůr Králové - Admira Praha 0:2

Fotbalisté Dvora doma po vítězném okresním derby zcela propadli, když podlehli průměrnému celku pražské Admiry 0:2. Dvůr měl ofenzivní nástup, o to překvapivější byla v 16. minutě branka hostů, kteří udeřili hlavičkou Mičky – 0:1. Po půlhodině hry mohlo být srovnáno. Kořínka zastavila obrana soupeře jen za cenu faulu, Kilevník však z penalty zamířil jen do tyče. Chvíli na to stáli při hostech všichni svatí, to když se míč po trestňáku Gorola a několika tečích do branky nevešel.

To Pražané byli včera o mnoho produktivnější a za záda Ulrycha propadla hned v 50. minutě tečovaná střela Príborského – 0:2. Když pak neproměnili své šance ani Samler s Gorolem, stěhovaly se do hlavního města tři body.

Fakta – branky: 16. Mičko, 50. Príborský. Rozhodčí: Němec (Bernartice). ŽK: 1:3. Diváci: 380. Poločas: 0:1. TJ Dvůr Králové: Ulrych – D. Novák, Kruliš, Rejl, S. Ježek – Samler, Fejk, Gorol, Kilevník (72. Kořínek) – Čech (90. Šulc), Kořínek (79. Otradovský).

Hradec B - Velim 0:1

Utkání ovlivnila již třetí minuta, kdy po chybě domácí obrany se k míči dostal neobsazený Kacafírek a zblízka překonal Koubka – 0:1. O minutu později vypadl po střele Veselky brankáři Svobodovi míč z rukou, ale nikdo z domácích ho nedorazil do sítě. Gól nepadl ani po střelách Ptáčka a Novotného. Po přestávce měli domácí převahu, ale do šance se nedostali.

Fakta – branka: 3. Kacafírek. Rozhodčí: O. Berka (Praha). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. FC Hradec Králové B: Koubek – Vlček, Dvořák, Kábrt, Zelený – Krolop, Veselka, Kopáč, Ptáček – Novotný, Hofman (65. Petřík).

Nová Paka - Polepy 3:4

I když domácí odcházeli o poločasu do kabin spokojeni s vedením 2:1, přesto na body nedosáhli. Po změně stran jejich herní projev upadl do průměru, chyběla myšlenka, vázlo proměňování šancí a nakonec zbytečně inkasovali.

Fakta – branky: 26. Ptáček, Jisl, 73. Povr – 18. a 56. Kodr, 62. Kalivoda, 84. Müller. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 4:1. ČK: 0:1 (89. Suchánek). Diváci: 160. Poločas: 2:1. 1. FK Nová Paka: Kanaval – Povr, Ptáček, Kazda (46. Čokina, Jisl – Kulhánek, Brož, Rozsévač, Vích (46. Bažík) – Urbanec, Mičkal (63. Vavrinec).

Převýšov - Jablonec B 3:0

Lídr soutěže měl skvělý vstup do zápasu. Už ve 2. minutě otevřel skóre Knobloch a o pět minut později se po centru Krause hlavou prosadil Dvořák. Do konce poločasu mohli přidat další góly Svoboda, Breda a Dvořák. Zasloužené tři body potvrdil až v předposlední minutě Svoboda.

Fakta – branky: 2. Knobloch, 7. Dvořák, 89. Svoboda. Rozhodčí: Pechanec (Mladá Boleslav). Bez ŽK. Diváci: 250. Poločas: 2:0. SK Převýšov: Kulovaný – B. Franc, Kouřil, Černý, Hruška – Voženílek, Breda, Kraus (69. Semelka, 83. Jarkovský), Knobloch, Svoboda – Dvořák (73. Hrabík).

Turnov - Nový Bydžov 1:0

Hosté měli prakticky po celý zápas převahu, přesto prohráli. V 53. minutě po faulu Pilaře zahrával Kulhánek pokutový kop, brankář Cejnar jeho střelu vyrazil, ale dobíhající V. Hurt poslal míč do sítě. Na straně hostů měl dvě šance Blažej, jenž postupoval sám na brankáře, ale neuspěl.

Fakta – branka: 53. V. Hurt. Rozhodčí: Tereba (Praha). ŽK: 2:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Prokopec Žalman, J. Vaněk (81. Dudla) – Šorm (62. Langr), Ševčík, Věchet (46. Matějka), Blažej, Tomeš – Bastin.

Mšeno - Pardubice B 3:2

Oba celky dělily v tabulce jen dva body a na hřišti to bylo znát. Hrál se vyrovnaný fotbal prošpikovaný souboji. Těsné vítězství si připsalo Mšeno, jehož hráči byli více důrazní. Za stavu 2:1 ve prospěch domácích sahala juniorka po vyrovnání. Pak ale inkasovala z kontraverzního ofsajdu a její kontaktní gól v poslední minutě již nic neřešil.

Fakta – branky: 13. Kaňkovský, 54. Selinger, 75. Král – 43. Jarosz, 90. Klátil. Rozhodčí: Klátil (České Budějovice). ŽK: 3:2. Diváci: 110. Poločas: 1:1. FK Pardubice: L. Zavřel – Buriánek, Kopřiva, Baldrych, Hanč – Jarosz (71. Baudyš), Růžička (71. T. Kakrda), Šejvl, Polák (87. Novotný) – Klátil, Sklenář.

Pořadí: 1. Převýšov (skóre 34:12) 33 bodů, 2. Kolín (28:12) 29, 3. Velim (27:23) 25, 4. Ústí nad Orlicí (22:20) 24, 5. Polepy (26:28) 23, 6. Admira Praha (20:22) 23, 7. Dvůr Králové (32:17) 22, 8. Hradec Králové B (21:20) 19, 9. Pěnčín-Turnov (20:24) 19, 10. Mšeno (22:25) 18, 11. Nová Paka (20:19) 16, 12. Jablonec B (25:32) 16, 13. Náchod (15:21) 15, 14. Pardubice B (21:26) 13, 15. Nový Bydžov (12:29) 11, 16. Trutnov (12:27) 8.