V 93. minutě padají Malurovi svěřenci nevěřícně na zelený pažit a obličeje boří do měkké trávy. To naopak borci v zelenočerných dresech mohutně slaví. Právě totiž vstřelili zásluhou De Oliveiry rozhodující branku partie, která s blížícím se závěrem parádně gradovala. Hradec po inkasované brance srovnal a chtěl víc. Pár sekund před koncem zahrával v nadějné pozici Dian trestný kop, jenže tak nešikovně, že hosté utekli a rozhodli.

„Dian si vymyslí zahrání standardní situace, kterou nemáme vůbec nacvičenou. Navíc s ní nikdo na hřiští nepočítá. Přitom je to hráč, který dokáže tyto situace řešit. Pro mne je to obrovská a do nebe volající chyba,“ láteřil po utkání hradecký trenér Pavel Malura.

Co se dělo do osudového momentu? V prvním poločase prakticky nic. Pořádnou šanci si nevypracovalo ani jedno mužstvo. Aktivnější byli sice domácí, jenže efekt to nemělo žádný. Hradec hrozil pouze po průnicích agilního Pilaře. Příbram vystrašila domácí příznivce pouze jednou. V 18. minutě po centru Hlouška hlavičkoval z penaltového puntíku Jihoameričan Jales a Podhajský vytlačil míč s námahou na rohový kop.

V 52. minutě přišel na hřiště Dvořák a hned z první akce mohl skórovat. Po trestném kopu Diana však z malého vápna přestřelil. „Votroci“ mohli strhnout vedení na svoji stranu po hlavičce Pilaře, ta šla těsně vedle tyče.

Jenže udeřilo na druhé straně. Po nedorozumění mezi hradeckými obránci se dostal k míči Costa a z osmi metrů propálil Podhajského – 0:1. Když už to vypadalo na kompletní bodový export do Příbrami, naběhl si na trestný kop Pilař a po zemi srovnal – 1:1.

Za dvě minuty Pilař opět dopravil míč za záda Hrušky, ale radost mu zkazil zvednutý praporek pomezního sudího Santariuse. A pak už přišla velká chvíle střídajícího De Oliveiry…

FC Hradec Králové – FK Marila Příbram 1:2

Branky: 84. Pilař – 74. Costa, 90.(+3) De Oliveira Rozhodčí: Možíš – Santarius, Adámková. ŽK: Vodehnal, Pilař, Čupr – Nohýnek, Jales, Štochl. Diváků: 2328. Poločas: 0:0.

FC Hradec Králové: Podhajský – Pospíšil (81. Chleboun), Wozniak, Němeček, Čupr – Rezek, Vít, Krejcar (60. Zbončák), Dian – Pilař, Vodehnal (52. Dvořák).
FK Marila Příbram: Hruška – Mácha, Nohýnek, Štochl, Šindelář (25. Costa) – Klesa, Tarczal, Mišun, Hloušek (71. Pilík) – Huňa (90. De Oliveira), Jales.