Živanice - Kolín 0:3

Hosté postupně přebírali iniciativu a v útočné fázi byli nebezpečnější. Ve 33. min. kolínský Čapek nastřelil tyč. Ve 43. min. zabránil jistému gólu Svobody gólman Hlouš. Po změně stran otevřel skóre Čapek a Kolínští poté byli lepším celkem. Vstřelili další dva góly a ještě břevno.

Fakta – branky: 53. Čapek, 64. a 89. J. Štoček. Rozhodčí: Čechlovský (Bítovany). ŽK: 5:2 Diváci: 220. Poločas 0:0. Sokol Živanice: Hlouš – Hrmo (75. Daněk), Vrba, Vrážel, Černohubý – Podlipný, Mocanu, Gorol (56. Langer), M. Michal – Balog, J. Černík (56. Kaciáň). (jma)

Tesla - Nový Bydžov 0:2

Již ve 4. minutě se ocitl domácí Škvrňák sám před Cejnarem, ale mířil jen těsně vedle branky. Ve 28. min. po rohu otevřel skóre hlavou bydžovský Matějka - 0:1. V 41. minutě byl ve vápně podražen Petrus, ale sudí překvapivě celou situaci vyřešil žlutou kartou pro faulovaného.

Ve 49. min. se do koncovky protlačil střídající Fikejz, ale Cejnar jeho gólovou střelu vyrazil. Po rozehrání došlo k závaru před brankou Bydžova, ale hosté svoji svatyni uchránili. V 71. min. navíc znovu udeřili, když centrovaný míč Pilaře usměrnil hlavou Janouch – 0:2. V závěru mohl skóre korigovat Fikejz, ale ani on neuspěl. Zápas rozhodla vyšší produktivita.

Fakta – branky: 28. Matějka, 71. Janouch. Rozhodčí: Kořínek (Praha), ŽK: 2:1 Diváci: 120. Poločas: 0:1. Tesla Pardubice: Shejbal - Hlava (88. Veverka), Pospíšil, Třešňák, Voženílek - Kakrda, Prorok, Jeřábek, Vanžura (63. Fidra) - Petrus, Škvrňák (38. Fikejz). RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar - Žalman, Šoufek, Matějka, Vaněk (51. Špidlen) - Pilař (72. Podolník), Věchet, Blažej, Tomeš - Janouch, Kazda (90. Krois). (ašo)

Převýšov - Holice 3:0

Od začátku bylo jasné, jak se bude zápas odvíjet. Holice totiž přijely do Převýšova bez několika hráčů základní sestavy. Domácí měli po celé utkání jednoznačnou převahu, vstřelili tři branky a ještě několik vyložených šancí nevyužili. Hosté prakticky neohrozili soupeřovu branku.

V 11. min. se prosadil střelou z vápna Jelínek – 1:0. Domácím hráčům však rychlý gól příliš nepomohl, na jejich kopačky se začala vkrádat nervozita. Vysvobození přinesla Převýšovu až 78. minuta, kdy se z pokutového kopu nemýlil Tomáš Hrabík. Poté se již zápas jen dohrával. Krátce před koncem pak ještě Šmíd ze skrumáže na malém vápně upravil skóre na konečných 3:0.

Fakta – branky: 11. Jelínek, 78. T. Hrabík z pen., 87. Šmíd. Rozhodčí: Hajšman (Tlučná). Bez karet. Diváci: 180. Poločas: 1:0. SK Převýšov: R. Petr – L. Michal (84. Cincibuch), Biško, Klička, Šmíd – Franc, T. Hrabík, Breda, Jelínek – Holý (46. Machač), Galovič. SK Holice: Branda – Pištora, Ručka (55. P. Horyna), Baldrych, Peřina – M. Horyna, Jiroušek, Machatý, Sběhlík – Vaculík (46. Solil), Valenta. (pt)

Hradec B - Turnov 2:1

Domácí se poměrně brzy dostali do vedení Hubičkou, kterému míč ideálně předložil Lacina. Turnovští však krátce před přestávkou vyrovnali. Rozhodnutí tak přinesla 66. minuta, kdy po centru Veselky skóroval hlavou dorostenec Hečko.

Fakta – branky: 16. Hubička, 66. Hečko – 42. Ježek. Rozhodčí: Stumpf (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. FC Hradec Králové B: Hrdina – Drapač, Kábrt, Kouřil, Hradecký - Veselka, Lacina, Janoušek, Hečko - Hubička, J. Dvořák (58. J. Čech). (pt)

Kunice - Chrudim 0:1

V bojovném utkání podali „afrkáči“ kvalitní výkon a přivezli si zaslouženě cenné tři body. Ty zajistil na konci úvodní čtvrthodiny pohotově Hauf. V I. půli nevyužili velké šance Vladyka a Holub, když mířili těsně vedle, a podobně skončila i hlavička Váchy po změně stran.

Fakta – branka: 14. Hauf. Rozhodčí: Kapoun (Ústí nad Labem). ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart, Rahimič, Michalec – Hauf, Holub, Zvára, Vágner (85. Kopp) – Vladyka, Vácha. (pn)

Dvůr Králové - Týniště 3:1

V prvním poločase se hrál před slušně zaplněným hledištěm vyrovnaný fotbal. Domácí vedli brankou Řežábka ze 13. minuty, když skóroval po přihrávce Dana Nováka. Mimo to si Královédvorští i hosté vytvořili dvě gólové příležitosti, které ale ani jeden tým neproměnil.

Týniště se na stadionu pod Hankovým domem představilo v dobrém světle, snažilo se hrát kombinačně a po jedné takové akci Sadílek v 66. minutě vyrovnal na 1:1. Vzápětí měli gól na kopačkách domácí, ale Řežábek ani Brendl neuspěli. Až v 78. minutě po šikovném zatažení Jana Míla se trefil Klazar – 2:1. Tentýž hráč dal po samostatné akci v 89. minutě na konečných 3:1. Také ve druhém poločase oba týmy neproměnily několik šancí.

Fakta – branky: 13. Řeřábek, 78. a 89. Klazar – 66. Sadílek. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Vnuk (Třebovle). Diváci: 450. Poločas: 1:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Jiří Rejl, Kruliš, Bělina, Ježek – Kilevník (75. Míl), Holub, Novák, Řežábek (80. Jurík) – Brendl, Klazar (89. Samler). SK Týniště nad Orlicí: Ottmar – Žák (65. Grim), Plašil, Kašpar, Tomášek – Ujec, Černý, Sadílek, Melek – Winkler (80. Vařečka), Lehovec. (mj)

Zbývající výsledky 29. kola: Bohemians B - Měcholupy 2:1 (předehráno), Velim - Ovčáry 3:1.