Živanice - Turnov 4:1

Milan Ujec st., trenér Živanic: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně a brzy vedli. Poté hosté neproměnili penaltu a my už jim nic nedovolili. Vytvářeli jsme si šanci za šancí. Soupeř měl štěstí, že neinkasoval více branek. Ve druhé půli jsme polevili. Přes několik možností jsme góly nepřidali a umožnili hostům skórovat."

Letohrad - Kolín 0:0, penalty 2:4

Jiří Valta, trenér FK Letohrad: „Musím poděkovat Žamberku, kde bylo vše výborně připraveno. Po dvaceti minutách jsme se uklidnili, hráči hráli na postech, jak měli. Soupeř po pauze přidal, ale gólovku neměl. Obrana s brankářem pracovala dobře. Remíza odpovídá průběhu hry."

Pardubice B - Kutná Hora 3:0

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Zasloužené výhra, ale její výše neodpovídá průběhu hry a množství našich šancí. Soupeř již přijel smířen se svým osudem a výsledek je pro něj milosrdný. Výhra nás těší a je jen škoda, že si zápas kluci více neužili, když již nemuseli hrát pod žádným tlakem."

Přední Kopanina - Dvůr Králové 1:2

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „Na velmi špatném terénu jsme se bohužel přizpůsobili hře soupeře a herně to nebylo ono. Dvě branky jsme ale vstřelit dokázali a mrzet nás může jen zbytečně zkomplikovaný závěr. Vyzdvihl bych tentokrát brankáře Finkeho a záložníka Mertlíka."

Kratonohy - Náchod 7:3

Václav Pišta, trenér Kratonoh: „O výhře rozhodla produktivita. My jsme téměř všechny šance proměnili, naopak hosté využili „pouze" tři. Splnili jsme předsezonní cíl a zachránili se, takže panuje spokojenost."

Ondřej Szabo, trenér Náchoda: „Opět jsme se trápili v koncovce. Zápas definitivně zlomil gól na 4:2."

Čáslav - Ústí n. O. 1:0

Vladimír Chudý, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „Další nadprůměrné utkání. Od druhé půle se hrálo nahoru dolů. Bohužel jsme jednu vyloženou šanci spálili a domácí hned z protiakce dali gól. Hru jsme poté zjednodušili, ale vyrovnat se nám nepovedlo. Výsledek je spravedlivý, soupeř byl vpředu nebezpečnější a efektivnější v zakončení."

Trutnov - Chrastava 3:3, penalty 3:4

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Byla to taková přestřelka. Do desáté minuty jsme mohli klidně vést 3:0, ale z vyložených šancí jsme proměnili jen jednu. Potom jsme si nechali od soupeře vstřelit tři zbytečné góly. Druhý poločas byl na jednu branku a po remíze máme nakonec jen bod."

Vysoké Mýto - Ostrá 0:0, penalty 4:5

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „První půle byla hodně špatná, hledali jsme se. Po přestávce už to bylo o padesát procent lepší, vypracovali jsme si dvě, tři šance, které jsme neproměnili. Utkání bylo vyrovnané. Soupeř byl vzadu srovnaný a nakonec šťastnější při pokutových kopech."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Zdeněk Pago (Kratonohy): Jeho dvě důležité branky během minuty definitivně zlomily odpor Náchoda.

2. Lukáš Polák (Živanice): V 8. minutě otevřel skóre a v 16. minutě byl zkosen ve vápně při samostatné akci.

3. Tomáš Sedláček (Převýšov): Hrabíkovým svěřencům to moc nešlo, vysvobodil je až gól ostříleného plejera.

Vítěz kola

FK Živanice: Odchod na párek! Živaničtí vedli po osmnácti minutách 3:0 a mohly ladit formu na večerní zábavu s Keksem.

Poražený kola

FK Náchod: Neproměňování šancí a naivní chyby v obraně předznamenaly další náchodský debakl.

Příští program

Poslední 32. kolo divize C – středa 14. června, 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Vysoké Mýto. Sobota 17. června, 10.15: Kutná Hora – Kratonohy, 17.00: Ostrá – Letohrad, Ústí nad Orlicí – Pardubice B, Chrastava – Přední Kopanina. Neděle 18. června, 17.00: Kolín – Čáslav, Turnov – Trutnov.

Střípky a zajímavosti

Divize: Kratonohy se zachránily vítězstvím nad Náchodem

Náchod - Během deseti minut prohrával Náchod v Kratonohách 0:2, přitom měl v té době už na svém kontě tři neproměněné tutovky. A aby toho nebylo málo, tak potom hosté zahodili ještě penaltu. Přesto Náchod dokázal srovnat na 2:2, jenže přišlo další okénko v náchodské defenzivě a domácí ještě v první půli znovu vedli (3:2). Zápas pak definitivně zlomily branky domácího Paga v 61. a 62. minutě. Na ně sice dokázal ještě hostující Vaněček odpovědět snížením na 5:3, ale pak už Náchod nenašel fyzické ani morální síly na zvrat. Kratonohy udeřily ještě dvakrát a v klidu si tak dokráčely nejen k vysokému vítězství, ale i k záchraně v divizi.

Souboje Trutnova s Chrastavou? Za dva zápasy rovný tucet branek

Trutnov - Takové bitvy diváky musejí bavit. Na podzim fotbalisté Trutnova zvítězili na hřišti Chrastavy 4:2 a také jarní odveta potvrdila, že ve vzájemných soubojích těchto dvou mužstev o gólové momenty není nouze. Znovu padlo šest branek, tentokrát se o ně ale oba soupeři podělili rovným dílem. Penaltový rozstřel pak již vyšel hostům.