Divize C

Uspělo i hradecké béčko, tentokrát proti silné pardubické Tesle. K tříbodovému zisku stačila „votrokům“ trefa Zinkeho po půlhodině hry. Naopak druhý těžký debakl si připsal na své konto předměřický Slavoj. Na své půdě obdržel osm gólů (!) od Velimi.

SK Union Čelákovice – SK Převýšov 1:3 (1:2)
Před utkáním neznalý domácí hlasatel přivítal převýšovský výběr jako mužstvo z předměstí Hradce Králové. To jakoby hostující hráče nabudilo k velmi dobrému výkonu, který později předvedli. Očekávaný úvodní tlak Středočechů se nekonal. Byli to naopak hostující fotbalisté, kteří byli aktivnější. V 10. min. vymyslel Krejčí s Holým hezkou kombinaci, na jejímž konci byl Novák, který otevřel skóre.
„Naběhl jsem si do volného prostoru na přední tyč. Tak to po nás chce trenér,“ usmíval se střelec Pavel Novák. Radost Převýšova však netrvala dlouho, neboť o sedm minut později po zaváhání obrany vyrovnal pohodlně Matějka. Nutno podotknout, že to byla jediná chyba v defenzivní činnosti hostujícího mužstva. I poté byl Pilného výběr lepší, více kombinoval a častěji ohrožoval branku soupeře.
Po půlhodině hry střelu Semelky srazila domácí obrana a po následném rohu se objevil v šanci zcela volný Krejčí, ovšem jeko hlavička skončila těsně vedle domácí svatyně. Velmi aktivně si v tomto duelu počínal Lesák. Jeho rychlý únik v 36. min. zastavil až asistent rozhodčího. O dvě minuty později Lesák našel Fejfara, s jehož centrem to měl Novák jednoduché – 1:2.
„Byla to hezká akce. Dostal jsem ideální přihrávku, po které jsem střílel do prázdné kasy,“ děkoval spoluhráčům Pavel Novák. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, slibné příležitosti si vytvářel pouze hostující tým. V 60. min. si Lesák narazil míč s Novákem, ovšem gól nedal. Zanedlouho Fejfar střílel nad branku a v 75. minutě přímý kop Nováka gólem rovněž neskončil.
Čelákovičtí byli stále neškodní, jediné nebezpečí číhalo od nevyzpytatelné trojice rozhodčích. Pět minut před koncem po dlouhém nákopu France utekl rychlík Fejfar a dal výsledku konečnou podobu. V samém závěru šli tři převýšovští hráči na jednoho domácího, ovšem Lesák vyloženou šancí pohrdl. „Přehnal jsem to, moc jsem už vymýšlel,“ podotkl Michal Lesák.
Fakta – branky: 17. Matějka – 10. a 38. Novák, 85. Fejfar. Rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:2. SK Převýšov: Petr - Lesák (89. Štoček), Klička, Franc, Šmíd - Ujec (78. Kopecký), Krejčí, Novák, Holý - Fejfar, Semelka (72. Hrabík).

Tesla Pardubice – FC Hradec Králové B 0:1 (0:1)
První půlhodina nepřinesla kromě průtrže mračen a desetiminutového přerušení zápasu nic zajímavého. Až ve 31. minutě si na dlouhý pas naběhl rychlý Zinke a svůj únik zakončil přesně – 0:1. Tesla mohla vyrovnat v závěru první půle. Petrus křížným pasem vyslal Fidru, ten předložil míč před branku nabíhajícímu Hudcovi, který zblízka těsně minul svatyni „votroků“.
V 65. min. naopak centroval Hradecký a Dvořák ve skluzu také netrefil domácí branku. V 73. min. si vypracoval vyloženou šanci domácí Jeřábek, když postupně obešel tři hostující hráče, ale jeho střela skončila těsně nad brankou Frydrycha. V 82. minutě se do další příležitosti dostal Zinke, ale branku opět minul. Ve čtvrté minutě nastavení se dožadovali domácí odpískání penalty a udělení červené karty pro Hradeckého. Jeho střet s Veverkou však rozhodčí jako nedovolený neposoudil.
Fakta – branka: 31. Zinke. Rozhodčí: Svoboda (Divišov). ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Tesla Pardubice: Shejbal - Hlava, Třešňák, Prorok, Voženílek - Fidra (56. Cincibuch), Vaňous, Jeřábek, Škvrňák - Petrus, Hudec (62. Veverka). FC Hradec Králové B: Frydrych - Kotal, Kašpar, Pospíšil, Hradecký - Veselka, Bouška, Kout (87. Bitomský), Melek (90. Halíř) - Zinke (89. Jirman), J. Dvořák.

TJ Slavoj Předměřice nad Labem – FC Velim 0:8 (0:3)
Před zápasem se musel trenér Slavoje obejít bez tří hráčů základní sestavy. Zaskočit za ně museli dorostenci, kteří již měli jedno soutěžní utkání za sebou. Také proto byl duel zahájen s mírným zpožděním. Roli favorita začali fotbalisté Velimi plnit poměrně brzy. V 9. minutě vsítil první branku Sabo a tentýž hráč zvýšil o deset minut později na 0:2.
Poté se zaskvěl brankář Cejnar, který vychytal Salvíka. Po další střele ho zachránilo břevno. Přesto do poločasu hosté zvýšili. Centr Slavíka si domácí obrana srazila do vlastní sítě. O přestávce se nad Předměřicemi přehnala bouřka, což ovlivnilo herní kvalitu ve druhé části. Hosté si brzy zvykli na mokrý terén. Navíc jim pomohl střídající domácí zadák, jenž svoji „malou domů“ nešťastně namířil za záda vlastního brankáře.
V 65. minutě běželi Slavík a Hruška sami na Cejnara, ale situaci nezvládli. Zastavil je ofsajd. O pár vteřin později vše napravil Sabo a zkompletoval hattrick. Předměřičtí se na dostřel hostující branky prakticky nedostali, naopak Velim dále trestala okénka v defenzivě Slavoje.
V 74. min. Hruška z levé strany trefil „angličana“ – 0:6. Závěrečné dva údery si hosté nechali do poslední pětiminutovky. Nejprve Křelina vsítil hlavou po centru z pravé strany. Dvě minuty po něm odražený míč vrátil do branky obloučkem Frič a stanovil skóre na konečných 0:8.
Fakta – branky: 9., 19. a 66. Sabo, 39. a 60. vlastní, 74. Hruška, 85. Křelina, 87. Frič. Rozhodčí: Vlasjuk (Rakovník). ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 0:3. TJ Slavoj Předměřice nad Labem: Cejnar – Jiroušek, Krejčík, Vyleťal, Hronek – Bareš, Tokár, Bergman, Hlavatý (46. Král) – Karnas, Mlynář (70. Magyar).

Zbývající výsledky: Chrudim – Choceň 4:2, Dvůr – Dobrovice 3:1, Týniště – Ovčáry 1:0, Hlavice – Holice 6:1, Pěnčín – Trutnov 1:0.

Tabulku a další informace z divize C najdete v pondělním vydání Hradeckého deníku (19. 5. 2008)!