TRUTNOV – LETOHRAD 0:0, PENALTY: 3:4

Záchranářský souboj na trutnovské umělce branku nepřinesl a v penaltovém rozstřelu odešel domácí Trutnov poprvé v sezoně poražen. Letohrad má dva důležité body před středeční dohrávkou s Chrastavou.

Fakta – rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 2:4. Diváci: 110. Poločas: 0:0. MFK Trutnov: Šťastný – Kovář, Kejzlar, Makovský, Turner – O. Tobiáš, Marks, J. Matějka, Brejcha (71. J. Tobiáš) – Holubec, Káva (90. P. Matějka). FK Letohrad: Volšík – P. Štěpán, Jeníček, Vaniš, Krystl – J. Štěpán, Tichý, Macek, Kail – Kabourek (75. Týfa), Jedlička (65. Čada).

Miloš Dvořák, trenér Trutnova: ,,Náš výkon v utkání nebyl dobrý. Můžeme být spokojení s tím, že jsme to vzadu odehráli na nulu, ale dopředu to bylo špatné. Nevytvořili jsme si žádný tlak, chtěli jsme hrát jednoduše, bohužel nám ale vůbec nevycházela kombinace. Soupeř dobře bránil a podnikal brejky, z nichž hrozně moc zlobil.“

František Dvořák, trenér Letohradu: ,,Takticky vedená bitva s minimem šancí skončila spravedlivou remízou.“

KRATONOHY – KOLÍN 1:0

Fakta – branka: 8. Jimmy. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 1:1. Diváci: 160. Poločas: 1:0. FK Kratonohy: Mačí – Kábrt, Kabeláč, Kouřil, Novák – Kraják, Krejčík (80. Kuťák), Brunclík, Trnka, Tulach (42. Štěpán, 56. Strasser) – Jimmy (63. Čihák).

Zbyněk Dujsík, trenér Kratonoh: ,,Důležité tři body proti silnému soupeři. Chválím kluky, celý zápas dřeli a dodržovali taktické pokyny. Kolín má kompaktní a dobrý celek, o to víc vítězství těší. Vyhráli jsme díky střele Jimmyho a chybě hostujícího gólmana. Cením si toho, že jsme poprvé v sezoně neinkasovali. Obrana fungovala velice dobře. Musím pochválit celý tým za bojovnost a vůli po vítězství, která zdobila hlavně Krejčíka. Třešničkou na dortu byla poslední minuta, kdy hosté nedali penaltu a tím nám zlepšili náladu na Velikonoce. Děkujeme fandům za povzbuzování. Škoda dvou zranění, především Tulacha, který musel do nemocnice, Jimmy má hluboké šrámy na achilovkách.“

BRANDÝS – V. MÝTO 2:2, PENALTY: 4:3

Penaltou se Mýto ujalo vedení, jenže poté obránci nedostatečně hlídali na zadní tyči a bylo vyrovnáno. Náskok jedné branky si hosté vzali zpět, když odražený míč Kopřiva vrátil do brány. Po přestávce přišla stejná situace jako u prvního gólu a zápas musel do penalt. Mýto nedalo poslední dvě.

Fakta – branky: 26. Folwarczny, 53. Reichert – 12. z pen. Fikejz, 39. Kopřiva. Rozhodčí: Šob. ŽK: 6:0. ČK: 1:0 (73. Kubeš). Diváci: 185. Poločas: 1:2. SK Vysoké Mýto: Černík – Kakrda, Dvořák, Valášek, Škeřík (58. Benda) – Kopřiva, Tomášek, Rezek (58. D. Fišer), Hájek (62. Mach), Štěpánek – Fikejz.

TURNOV – DVŮR KRÁLOVÉ 1:1, PENALTY: 4:2

Dvorští fotbalisté na hřišti Turnova odehráli dobrý zápas, z mnoha šancí ale vytěžili pouze jeden gól a tím i jediný bod.

Fakta – branky: 82. Kordík – 18. O. Vaníček. Rozhodčí: Opočenský. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. TJ Dvůr Králové: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš (74. Podolník), Tomeš – Karal – Dvořák (69. Vitebský), Tauchman (84. Rejl), O. Vaníček – Hruška, O. Ujec (78. Janouch).

Milan Ujec, trenér Dvora Králové: „Tohle utkání jsme měli vyhrát. Po většinu zápasu jsme měli převahu, vytvořili si minimálně pět vyložených šancí, proměnit ale dokázali jednu. Soupeř udeřil krátce před koncem po standardní situaci a v penaltovém rozstřelu jsme štěstí neměli.“

Další výsledky: Pardubice B – Živanice 0:1 (předehráno v pátek), Čáslav – Vykáň 4:0, Mšeno – Zbuzany 2:3, Chrastava – Admira 2:0.

1. Živanice 17 14 0 2 1 36:14 44
2. Vysoké Mýto 19 9 3 2 5 35:24 35
3. Mšeno 19 9 2 1 7 40:30 32
4. Pardubice B 19 7 5 1 6 28:26 32
5. Kratonohy 19 5 5 4 5 31:36 29
6. Zbuzany 17 7 3 1 6 43:31 28
7. Čáslav 19 7 3 1 8 33:35 28
8. Brandýs n. L. 18 6 2 5 5 36:31 27