Česká Třebová - Letohrad 0:1

Třebovští hráli první z očekávaných derby a zápas pro ně nedopadl tak, jak si představovali. Utkání, které ovlivnil déšť a druhý poločas se začal hrát až po půlhodinové přestávce, rozhodl v 52. minutě Kabourek umístěnou střelou k tyči. I když se domácí snažili s výsledkem něco udělat, hosté si výhru pohlídali a po zásluze vyhráli.

Fakta – branka: 52. Kabourek. Rozhodčí: Čechlovský. ŽK: 3:4. Diváci: 360. Poločas: 0:0. FK Česká Třebová: Hejl – Novotný, Strnad (14. Štěpán), Ptáček, Rataj (72. Borek) – Nágl – Frňka (80. Fučík), Zahálka (80. Švec), Urbanec, Grepl – Pešek. FK OEZ Letohrad: Ehrenberger – Šponar, Vaniš, Krystl, J. Štěpán – P. Štěpán, Linhart, Kail – Kabourek (77. Filip), Tichý, Hrubý (85. Lorenc).

Týniště nad Orlicí - Ústí nad Orlicí 2:3

Ani ve čtvrtém kole se fotbalisté SK Týniště nad Orlicí nedočkali premiérového zisku divizních bodů. Ve východočeském derby s Jiskrou Ústí nad Orlicí prohrávali v průběhu zápasu už 0:2. Pak srovnali skóre dvěma brankami stopera Jakuba Krčála, ale o vítězství hostů rozhodl ve 32. minutě třetím gólem Petr Falta. Další příležitost bude mít nováček z Olšiny v příštím kole, kdy se představí v neděli na trávníku B-týmu Pardubic.

Fakta – branky: 25. a 31. Krčál – 6. Souček, 13. Hudec, 32. P. Falta. Rozhodčí: Dujsík (Opatovice nad Labem). ŽK: 4:2. Diváci: 200. Poločas: 2:3. SK Týniště nad Orlicí: Marčišin – Odehnal, Krčál, Voženílek, Huňák – Růžička (78. Špaček), Plašil, Stejskal, Vydarený (68. J. Hrubý)– Krejčík, Merganc (68. Trnka).  Jiskra Ústí nad Orlicí:  Mareček – Felgr (70. Kaláb), David, Hudec, Tomášek – Felcman, Vaňous, P. Falta, Brabec (67. Kovář),  Smejkal (81. Langer) – Souček (78. Kukla).

Vysoké Mýto - Pardubice B 4:1

Fakta – branky: 2. a 50. Svoboda, 30. Štěpánek, 75. Benda – 85. Rydval. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (Mach). Diváci: 260. Poločas: 2:0. SK Vysoké Mýto: Černík – Lebeda, Němeček, Konečný, Živný – Štěpánek (82. Motl), Kopřiva, Benda (84. Daněk), Luptovský (75. Dostál) – Svoboda (87. Krátký), Mach. FK Pardubice B: Truhlář – Špidlen (46. Konvalina), Křivka (70. Rydval), Baldrych, Řezníček (46.Mandutz) – Jarosz, Vondra, Jiroutek (80.Portyš), Dostálek – Petráň, Klátil (83. Kopecký).

Živanice - Náchod 2:0

Fakta – branky: 31. Buriánek z penalty, 83. Novák. Rozhodčí: Štefan (Tábor). ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. TJ Sokol Živanice: Knobloch – Novotný, Novák, Ferčák, Poděbradský – Buriánek, Gorol, Ráliš, T. Kakrda – Janecký (88. Vanžura), Kořínek (59. Kayamba). FK Náchod: Baláž – Moravec, Bohuslav, Kábrt, Ponar, – Simon (76. Brych), Rompotl (46. Vrabec), Novotný, Biederman, Petr – Vaněček (Šulitka).

Dvůr Králové - Český Brod 3:1

Stále oslabená sestava Dvora urvala úvodní výhru sezony, o níž rozhodla v poslední desetiminutovce.

Fakta – branky: 26. a 88. J. Černík, 83. Podolník – 34. Froněk. Rozhodčí: Ulrich (Plzeň). ŽK: 2:3. Diváci: 420. Poločas: 1:1. TJ Dvůr Králové: Matula – Picha, Drapač (51. Kasan), Rejl, D. Černík – Vaníček, Podolník – Vitebský (74. V. Hák), Dítě (88. Žaba), Tomeš (89. Gábor) – J. Černík.

Jablonec nad Jizerou - Trutnov 3:1

Výsledek neodpovídá průběhu hry. Trutnovští byli v utkání na hřišti Jablonce lepším týmem, znovu se ale potýkali s bídnou koncovkou, díky níž nakonec odjeli s prázdnou.

Fakta – branky: 12. Krystan, 85. Linka, 89. Krejčík – 76. P. Holubec. Rozhodčí: Trska (Praha). Bez karet. Diváci: 250. Poločas: 1:0. MFK Trutnov: Šťastný – Křižovič, Horák, Makovský, Jan Holubec – Kilevník, Marks, Kovář (69. Kejzlar), Petr Holubec – Landyš, Čech (73. Matějka).

Další výsledky – 4. kolo: Benátky nad Jizerou – Kutná Hora 4:1, Turnov – Dobrovice 2:4.

1.    Ústí nad Orlicí   4    2    2    0    0    8:3    10
2.    Benátky n. J.   4    1    3    0    0    6:3    9
3.    Dobrovice       4    2    1    1    0    9:5    9
4.    Vysoké Mýto   4    2    1    1    0    6:2    9
5.    Jablonec n. J.  4    3    0    0    1    9:6    9
6.    Kutná Hora      4    2    1    0    1    8:5    8
7.    Letohrad          4    2    0    1    1    5:3    7
7.    Živanice           4    2    0    1    1    5:3    7