SK Převýšov – FK Agria Choceň 3:1 (1:1).
Domácí fotbalisté vtrhli do utkání se snahou brzy vstřelit branku, a to se jim v 10. min. zásluhou Lesáka podařilo. Zkušený obránce si naskočil na perfektně zahraný roh Nováka a za přispění gólmana Gerčáka skóroval. „Byla to moje první trefa po třech letech. Hlavička mi moc nesedla, ale míč se přeci jen do branky dostal,“ líčil Michal Lesák.

Jenže stejná situace se po dvou minutách opakovala i na druhé straně. Po rohu Ungera střílel Šulc, jeho rána našla hlavu Michala a bylo srovnáno. I po obdržené brance pokračovali Převýšovští aktivně a vytvářeli si slibné možnosti. Ve 20. min. nejdříve Ujec trefil v pokutovém území Semelku a Fejfarovo zakončení obrana odvrátila na roh. V 34. min. se ve vyložené šanci objevil Novák, brankář hostí míč vyrazil a následnou dorážku Hrabíka vyhlavičkoval na brankové čáře Šrut.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Choceň se spoléhala na rychlé brejky a v 63. min. jí jeden vyšel, ovšem Šulce vychytal Petr. S blížícím se závěrem stupňovali tlak domácí. Fejfarovu šanci ještě obrana hostí zblokovala, ale v 83. minutě radost Pilného výběru již vypukla. Francův centr z levé strany našel Nováka a ten před vyběhnuvším Gerčákem vsítil druhý gól.

„Snažil jsem se být u míče dřív než brankář,“ vysvětlil Pavel Novák. Definitivní pojistku dal o chvilku později Lesák. „Bylo to secvičenou akcí z tréninku,“ uzavřel dvougólový střelec Michal Lesák.

FC Hradec Králové B – TJ Slavoj Předměřice nad Labem 9:0 (6:0).
Jestli před utkáním hlásil předměřický trenér, že jeho hráči nechtějí pokazit herní dojem, stal se pravý opak. Ještě před výkopem provázely Slavoj potíže, které se přenesly i na hřiště. Tam zdecimovaného soupeře „dodělala“ hradecká rezerva. Již po deseti minutách vedli domácí díky Hašlerovi a Svobodovi 2:0, čímž získali potřebný klid.

Tápající Slavoj však kupil jednu chybu za druhou, a to zejména v defenzivě, čehož střelci „votroků“ dokonale využili. Další zásahy přidali Zinke a znovu Hašler. Ten dokonal parádní akci Zinkeho, který během chvilky dvakrát dokázal obejít brankáře Cejnara, a odražený míč právě Hašler vrátil do prázdné branky. Ani další dvě trefy domácích si gólman Cejnar za rámeček asi nedá. Na Melkovu ránu zareagoval pozdě a další zbrklé vyběhnutí potrestal elegantní hlavičkou Kout. To už byl stav hrozivých 6:0 a hosty vysvobodila poločasová přestávka.

Jenže než se hosté znovu rozkoukali, vsítil ve 47. minutě Svoboda sedmý gól. Hradečtí i nadále těžili z útoků hlavně po levé straně. Hattrick uzavřel po hodině hry za přispění obrany Slavoje Hašler. Stejného úspěchu se dočkal také Ivo Svoboda, kterému třetí gól nabídl na zlatém podnosu Zinke. Kýžené „desítky“ se „votroci“ nedočkali, neboť Slavoj se ostudě bránil v deseti hráčích na hranici šestnáctky.

Hradecký brankář Frydrych se musel nudit. Za celý zápas ho vyděsila jen hlavička Mlynáře po rohu, která se odrazila od tyče a z brankové čáry odkopl míč jeden z obránců.

Více o fotbalové divizi v pondělním Hradeckém deníku!