Živanice - Turnov 2:0

V první půli měli domácí převahu, ale Cimbála nepřekonali. Hosté po přestávce zvýšili aktivitu a v 53. min. střelu Zdražila odrazil z prázdné branky Černohubý. Neujaly se ani dva pokusy Patočky. Domácí pak soupeře zmáčkli, v závěru se po rohu prosadil Vrba a v nastaveném čase Mocanu upravil na 2:0.

Fakta – branky: 85. Vrba, 90. (+1) Mocanu. Rozhodčí: Hrubeš (Praha). ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Sokol Živanice: Hlouš – Hrmo (80. Faltys), Vrba, Ferčák, Černohubý – Balog (66. M. Michal), Mocanu, Langer, Gorol – Merganc (88. Daněk), Kaciáň. (jma)

Chrudim - N. Bydžov 2:1

Domácí ukončili čtyřzápasový půst bez vítězství, avšak tři body byly perně vybojované. V první půli si totiž soupeř vypracoval čtyři velké šance a zejména Blažejův lob „volal“ po gólu. Brankář Lankaš jej však stačil vytěsnit na roh.

V 50. min. už ale lovil míč ze sítě po střele Vaníčka – 0:1. Jenže „afrkáče“ to nezlomilo a v 56. min. Vácha zúročil pěknou akci Vágnera – 1:1. Autor vyrovnávacího gólu měl na kopačce další „zářez“ za pět minut, ale brankář Cejnar bravurně zakročil. V 68. min. se opět potvrdilo otřepané rčení „nedáš – dostaneš“. Akci Cidliny tři na jednoho zakončoval Blažej nepřesně, z protiútoku střelu Váchy dorazil do sítě „žolík“ Hauf – 2:1.

Fakta – branky: 56. Vácha, 69. Hauf – 50. Vaníček. Rozhodčí: Klátil (České Budějovice). ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart, Rahimič, Klíma – Merkl (59. Hauf), Holub, Zvára, Vágner (88. Kopp) – Vácha (90. Michalec), Vladyka. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Podolník (65. Šoufek), Žalman, Matějka, Vaněk – Vaníček, Věchet (73. Obermajer), Blažej, Tomeš – Janouch (84. Valenta), Kazda. (pn)

Hradec B - Holice 3:2

Domácí měli od začátku územní převahu. V 21. min. se dostali do vedení, když výbornou přihrávku Černého s přehledem proměnil Janoušek – 1:0. V 27. min. zvýšil přízemní střelou opět Janoušek na 2:0. O deset minut později hosté snížili, vlastní brankou se o to postaral hradecký Kouřil. Těsně před přestávkou Voltr přihrál Hečkovi, jeho střelu Branda sice vyrazil, ale Dvořák míč pohotově dorazil do sítě – 3:1.

V 58. min. ztratil míč Petr Čech a holický Vaculík snížil na 3:2. Dvanáct minut před koncem mohli Hradečtí přidat pojistku, neboť v pokutovém území hostů byl faulován Hečko. Jenže penaltu poslal Dvořák mimo branku.

Fakta – branky: 21. a 27. Janoušek, 44. J. Dvořák – 37. vlastní Kouřil, 58. Vaculík. Rozhodčí: Bohatý (Jablonec nad Nisou). ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 3:1. FC Hradec Králové B: Holý – Černý, Kábrt, Mácha, Hradecký - Hečko, Kouřil, Janoušek, Braun (46. J. Čech) – Dvořák, Voltr (57. P. Čech). SK Holice: Branda – Pištora, Ručka, Baldrych, Peřina – Kopa (70. Valenta), J. Jedlička, Machatý, Jiroušek – D. Velinský, Vaculík (87. Antošík). (pt)

Tesla - Týniště 2:1

První polovina utkání měla vlažné tempo, hosté pozorně bránili a čekali na možné brejky. Ve 14. min. centr Melka usměrnil do branky zblízka Sadílek a hosté šli do vedení. Domácím vázla kombinace, akce postrádaly přímočarost a rychlost.

Po změně stran se dostal do gólové šance týnišťský Melek, jehož střelu Shejbal nohou odvrátil. Střídající Petrus a Fidra v dalším průběhu hru Tesly výrazně oživili. V 56. min. po akci Fidry skóroval zblízka Petrus a v 74. min. po rohu Kakrdy vstřelil Třešňák vítězný gól. Tesla v těchto fázích již měla hru ve své režii. Další šanci Fidry zmařil gólman Ottmar. V 77. min. vyslal Petrus do sólového úniku Jeřábka, který nastřelil tyč týnišťské branky.

Fakta – branky: 56. Petrus, 74. Třešňák – 22. Sadílek. Rozhodčí: Kořínek (Praha). Bez karet. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Tesla Pardubice: Shejbal – Hlava, Pospíšil, Třešňák, Voženílek – Kakrda, Jeřábek, Prorok, Škvrňák (74. Veverka) – Fikejz (46. Fidra), Sedlák (46. Petrus). SK Týniště n. O.: Ottmar – Žák, Plašil, Kašpar, Melek (79. Vavrečka) – Ujec, Sadílek, Černý, Grimm – Lehovec, Winkler. (jma)

Převýšov - Měcholupy 0:0

V prvním poločase měli územní převahu hostující hráči, avšak do brankových příležitostí se nedostali. Ve druhé půli to bylo přesně naopak, aktivnější byl Převýšov. Mezi 50. a 60. minutou si domácí vypracovali tři dobré možnosti, jenže Breda, Franc ani Holý síť nerozvlnili. V 88. min. mohl Převýšovské spasit Breda, jeho trestný kop ale zneškodnil hostující brankář.

Fakta – rozhodčí: Garaja (Benešov). ŽK: 0:2. Diváci: 150. SK Převýšov: R. Petr – Cincibuch, Biško, Klička, Šmíd – L. Michal, Breda, Krejčí (45. Machač), Franc – Galovič (78. T. Hrabík), Holý. (pt)

Dvůr - Ovčáry 2:0

Skalpem postupujícího týmu do ČFL se od včerejška mohou pyšnit fotbalisté Dvora Králové. Na stadionu pod Hankovým domem se jim podařilo lídra soutěže zaskočit zkraje druhého poločasu, kdy se trefil do šibenice Řežábek a v nastavení se pak z dorážky prosadil M. Otradovský.

Fakta – branky: 46. Řežábek, 90. M. Otradovský. Rozhodčí: Kalenda (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 350. Poločas: 1:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Rejl, Kruliš, Bělina, S. Ježek – Kilevník, D. Novák, Holub, Urban (6. Řežábek, 89. Jurík) – Brendl, Klazar (87. M. Otradovský). (to)

Zbývající zápasy: Kunice - Kolín 6:1, Velim - Bohemians B 4:0