Důvod? Týmy Trutnova a Nového Bydžova již mají jistotu záchrany v divizi.

Jak je to možné?

Pomohl tomu výsledek středeční předehrávky divizní skupiny A, v níž vlašimská rezerva na vlastním trávníku podlehla pražskému Motorletu 4:5.

V praxi to znamená, že Trutnov ani Nový Bydžov se již nemohou dostat mezi deset celků z Čech (tři divizní skupiny), které čtvrtou nejvyšší soutěž opustí.

Ve víkendových zápasech závěrečného dějství divizní skupiny C tak již o nic zásadního nepůjde. Trutnov hostí Turnov, novobydžovský tým zajíždí do Semil.

„Zápas ve Vlašimi jsme ani moc nesledovali. Soustřeďujeme se od posledního duelu hlavně na utkání proti Turnovu. Určitě nás potěšilo, že středeční výsledek nám zajistil divizní příslušnost i pro příští ročník, nic to ale nemění na faktu, že sobotní bitvu chceme vyhrát,“ řekl Petr Brejcha, vedoucí mužstva FK Trutnov.

„Jsme samozřejmě rádi, že se záchranářská situace vyřešila už před závěrečným kolem. Většina našich hráčů byla postižena střevní chřipkou a pakliže by se v Semilech hrálo o všechno, zřejmě bychom měli velké problémy. Na druhou stranu vzhledem k tomu, že jsme v posledních šesti zápasech získali čtrnáct bodů, domnívám se, že naše záchrana je zasloužená,“ uvedl Martin Firbacher, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov.

(pt, to)