Těžkou pozici měl trenér hradecké rezervy MARTIN BARBARIČ. Mladé mužstvo „votroků“ se po sestupu z České fotbalové ligy chtělo co nejrychleji adaptovat v divizi a patřit k nejlepším týmům soutěže. Hradecká juniorka se usadila na čtvrtém místě tabulky se ziskem dvaceti pěti bodů.
Jste spokojen se čtvrtým místem ?
Spokojen bych byl, kdybychom měli alespoň o pět bodů více. Největší kámen úrazu bylo naše neproměňování gólových příležitostí. My jsme se dokázali dostat do šancí, ale v patnácti zápasech jsme dali jen 22 branek. Vše přičítám nezkušenosti našich mladých hráčů. A věřím, že to přijde s věkem.
Dostal jste od vedení cíl na umístění pro podzimní část sezony?
My jsme si před začátkem soutěže nic neplánovali. Samozřejmě jsme si přáli, abychom se pohybovali v horních patrech tabulky, což jsme částečně splnili Ale žádné konkrétní cíle na umístění po podzimu jsme si nedávali.
Začátek soutěže se vám povedl. Ze šesti zápasů jste nasbírali čtrnáct bodů…
Vše bylo dáno složením mužstva. Jestliže vám přijdou do mužstva hráči z „A“ týmu. Tito hráči jsou schopni svoji kvalitou strhnout k lepšímu výkonu mladé hráče a dokáží lépe vytvářet a proměňovat gólové šance. Takové posily byly na naší střelecké potenci hodně znát, což se odrazilo také v bodovém zisku. V ostatních zápasech jsme se v koncovce trápili. Šance jsme si vytvářeli, ale proměňování byl problém. Na branku jsme se hodně nadřeli.
To se asi nejvíce projevilo v domácím zápase s Turnovem…
Je to tak. V prvním poločase jsme vedli 1:0 a k tomu jsme šli třikrát sami na brankáře, ale branku jsme nepřidali. Ve druhém poločase jsme si vytvořili dalších pět brankových příležitostí, ale nic jsme neproměnili. Soupeř v tomto utkání třikrát vystřelil na branku a prohráli jsme 1:3. Útočné fázi věnujeme hodně času na tréninku, ale v zápase nám chybí větší zkušenosti a klid v koncovce.
V poli jste dokázali většinu soupeřů přehrát….
S tím souhlasím. Kromě nezvládnutého utkání s Velimí a druhého poločasu v Týništi jsme opravdu všechny týmy přehráli a konečný výsledek tedy ovlivnila naše slabá střelecká produktivita. Nejvíce mě mrzí domácí prohra s Turnovem a remíza v Chocni.
Který zápas se vám na podzim nejvíce zamlouval?
Asi nejlepší výkony jsme předvedli v prvním kole v Dobrovicích a následně doma s Ovčáry. Dobré zápasy jsme odehráli proti Chrudimi, Převýšovu a Holicím. Vše bylo ovlivněno složením mužstva.
Nebylo by řešením získat na jaro zkušeného hráče?
Samozřejmě by bylo ideální mít v mužstvu jednoho nebo dva zkušené hráče, kteří jsou schopni svým důrazem šanci vytvořit nebo se do ní sami dostat. Vedle nich by se lepšili i naši mladí hráči. Ideální by bylo, kdyby s vámi tihle hráči byli v mužstvu nastálo, protože jsou schopni ovlivňovat mladé kluky i na tréninku. Na druhou stranu jsme rezerva pro „A“ mužstvo, tak je dobře, že šanci dostávají mladí perspektivní hráči, kteří každým zápasem získávají nové zkušenosti, které jim pomůžou v dalším fotbalovém růstu.
Svědčilo vám hřiště na Novém Hradci?
Na Novém Hradci je velké hřiště a to by nám mělo vyhovovat. Všechny týmy, které k nám přijely, vycházely ze zajištěné obrany a podnikaly rychlé brejky. My jsme si dokázali vytvořit územní převahu a vytvářet šance. V utkáních, kdy jsme v útoku měli zkušené hráče a dokázali tyto šance proměnit, se dostavil i výsledek. V ostatních utkáních jsme měli převahu, ale nedokázali jsme se střelecky prosadit.
Do zimní přípravy se bude vracet několik hráčů. Koho byste v Hradci nejraději přivítal?
O konkrétních jménech jsme se ještě moc nebavili. Budeme chtít, aby se vrátilo co nejvíce hráčů, především bychom potřebovali zkvalitnit ofenzivu Všichni hráči, kteří nastoupí do přípravy, nás budou moci přesvědčit o svých kvalitách a dokázat, že patří do našeho kádru. Přípravu zahájíme 7. ledna a odehrajeme přibližně 10 až 12 přípravných utkání.